Rubriky:

Atletika

Korchemny přiznal vinu, za šíření dopingu má dostat podmínku

30. července 2005 14:32 - SAN FRANCISCO

Atletický trenér Remy Korchemny přiznal vinu v případu distribuce dopingových látek, z níž byl obviněn v aféře kolem laboratoře Balco. Výměnou za své přiznání by měl třiasedmdesátiletý rodák z Ukrajiny obdržet mírný trest.

Stejný krok učinili už dříve i další obvinění. Šéf laboratoře Victor Conte a trenér baseballové hvězdy Barryho Bondse Greg Anderson by v říjnu měli nastoupit do vězení na osm respektive šest měsíců. Očekává se, že Korchemny a vicepresident Balco James Valente dostanou podmínečný trest.

Soudkyně Susan Illstonová se teprve musí vyjádřit, zda s navrženými tresty souhlasí.

Korchemny v minulosti trénoval sprinterské hvězdy Kelli Whiteou a Dwaina Chamberse, kteří si v současnosti odpykávají trest za doping. Uznávaný odborník se přiznal, že podával atletům zakázané podpůrné látky během svého působení v San Francisku v letech 2000 a 2003. Uvedl, že doping dostával od Conteho. Poté, co byl obžalován, přišel Korchemny o zaměstnání na střední škole v Union City i na univerzitě v Haywardu.

Předtím než přesídlil do USA vychovával Korchemny atletická esa v Sovětském svazu. Mezi jeho svěřence patřil i legendární sprinter Valerij Borzov, dvojnásobný olympijský vítěz z Mnichova.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika