Rubriky:

Atletika

Američtí běžci šikanovali na šampionátu mladší kolegy

10. srpna 2005 16:06 - HELSINKY

Dva mladí američtí sprinteři opustili atletickou vesnici na mistrovství světa kvůli šikaně. Mluvčí svazu USA Jill Geerová prohlásila, že Američané začali případ prošetřovat. Z vesnice odešli Wallace Spearmon a Tyson Gay, reprezentanti USA na dvoustovce. V Helsinkách kolovaly zvěsti, že se zkušení reprezentanti jako Maurice Green a John Capel snažili 'zaučit' mladé běžce ve výpravě.

"Jen jsme mladé trochu špičkovali a říkali jim, ať nám vezmou tašky a přinesou pití. Měla to být legrace, v jiných sportech to tak chodí taky," řekl šestadvacetiletý Capel. Gay je o tři roky mladší než on, Spearmonovi je dvacet. "Udělali jsme to poprvé, a ti kluci se naštvali. Chovají se ale jako malé holky, co se pořád drží máminy sukně," přisadil si Capel.

Americké mladíky chování starších kolegů nerozhodilo - Gay dnes svůj meziběh na 200 metrů vyhrál, Spearmon byl druhý a oba suverénně postoupili do semifinále. S Capelem bojují také o místo ve štafetě. Jen Justina Gatlina prý staří 'pardálové' ušetřili, protože je to olympijský vítěz.

Trenér amerických běžců John Smith, který je rovněž osobním Greeneovým koučem, o žádném incidentu dlouho nevěděl. "Nevím, o čem to mluvíte," reagoval dopoledne. Pokud podle něj někdo takové informace šíří, snaží se zničit týmového ducha, který je u Američanů podle Smithe excelentní.

Obětí šikany měl být i překážkář Kerron Clement, který v úterním finále na čtvrtce doběhl čtvrtý. "Nechci o tom mluvit," odbyl nejprve novináře agentury Reuters. Později uvedl, že se "nic nestalo" a on nadále pobývá ve vesnici.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika