Rubriky:

Atletika

Maslák nemá malé cíle. Dvě zlata? Může se to povést, věří nejrychlejší čtvrtkař světa

22. února 2015 18:38 - Praha

Aby snad někdo nepochyboval, vyslal čtvrtkař Pavel Maslák soupeřům jasný signál o své formě. Na domácím šampionátu ve Stromovce zaběhl v neděli nejlepší letošní čas na světě 45,27 s, jen tři setiny za českým rekordem. Pro halové ME v Praze bude jasným favoritem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nadchl vás váš výkon?

Je určitě super. Musím uznat, že atmosféra v hale byla vynikající a diváci mě hodně tlačili dopředu. Doufám, že v O2 areně bude ještě lepší publikum, určitě je to povzbuzení.

Může ještě forma stoupat?

Já se bojím, jestli ta forma není moc předčasná, snad vydrží až do Evropy. Byla to má třetí čtvrtka ve čtyřech dnech, byl jsem trošku unavený. Ale běželo se mi fantasticky, líp než v sobotu v rozběhu, myslím, že forma jde nahoru. Tohle byl vlastně poslední těžký trénink a věřím, že stejně se budu cítit na Evropě.

Věříte, že v evropské konkurenci nemůže nikdo překvapit jako Katařan Harún, jenž vás na dálku porazil ve čtvrtek ve Stockholmu?

Na Evropě asi ne. Ten Katařan mě překvapil hodně, nikdo o něm nevěděl, neměl zapsaný žádný čas v hale a běžel takhle rychle. Zvláštní.

Jste jednoznačnou evropskou jedničkou, cíl pro šampionát tedy máte asi jasný.

Obhájit tu jedničku. (úsměv) Ten cíl jsem měl pořád a platí dál.

V den finále halového ME bude vašemu trenérovi Daliboru Kupkovi pětačtyřicet. Další motivace navíc dát mu zlato k narozeninám?

Motivace bych neřekl, ale určitě by to byl fajn.

Skvěle běželi i další Češi. Jan Tesař je po výkonu 46,21 letos druhý v Evropě, hluboko pod 47 sekund zaběhli i Patrik Šorm a Daniel Němeček. Může i štafeta útočit na zlato?

Myslím, že může. Strašně záleží, jakou dostaneme dráhu. Co vím, tak bychom měli dostat jedničku nebo dvojku. Uvidí se na místě, ale mohlo by to zacinkat.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika