Rubriky:

Atletika

Zesílil a vyladil, teď koulař Staněk vyhlíží ideální pokus. Přijde na mistrovství Evropy?

25. února 2015 19:26 - Praha

Jen dvojnásobný mistr světa David Storl letos předvedl z evropských koulařů delší pokus než Tomáš Staněk. „Já a medailový kandidát? Nějak si to nepřipouštím,“ kroutí hlavou před halovým mistrovstvím Evropy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Světové špičce se člen silné vrhačské skupiny Petra Stehlíka výrazně připomínal už loni, kdy si osobní rekord zlepšil na 20,93 m. Jenže curyšský evropský šampionát pro něj skončil už v kvalifikaci.

V halové sezóně 23letý student Vysoké školy ekonomie a managementu ke svému maximu centimetr přidal, především však výkonnost stabilizoval.

Ve čtyřech z pěti svých letošních startů si připsal lepší výkon než 20,62 m, což před dvěma lety stačilo Srbovi Asmiru Kolašinacovi na evropské zlato. „Trochu jsem zesílil a je znát, že jsem stabilizoval techniku. Rozptyl mezi výkony není tak velký a můžu si na kvalifikace víc věřit,“ hřeje ho.

Metou je jednadvacítka

S tím se ale nechce Staněk spokojit. Jeho metou je 21 metrů. „Konečně bych přehodil trenéra a byl jednadvacetimetrový koulař,“ těší se. „Zatím to obstřeluju a jednadvacítka mi uniká. Chce to nějaký uvolněný pokus jako v Lodži, kde jsem to jen tak pinknul,“ připomíná týden starý osobní rekord 20,94 m.

Před dvěma lety v Göteborgu vybojoval jeho tréninkový kolega Ladislav Prášil bronz za 20,29 m. Přesto Staněk tvrdí: „Na útok na medaile to bude chtít přesně ten pokus, na který čekám. Tak snad si ho nechávám do O2 areny.“

Může být k poražení i Němec Storl, jenž ve svém zatím jediném startu sezóny předvedl 21,62 m? „Čekal jsem, že i po operaci kolene hodí daleko, ale taky se může blbě vyspat, není to robot,“ říká Staněk.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika