Evropský rekord? Trochu mě to mrzí, ale medaile byla přednější, říkal zlatý Maslák

Michal OsobaSport.cz

Nejlepší, bezkonkurenční, zlatý! Čtvrtkař Pavel Maslák dostal napěchovanou O2 Arenu do varu, na halovém mistrovství Evropy v Praze vybojoval první triumf pro domácí atlety. V čase 45,33 s navíc vylepšil rekord šampionátu, zlato obhájil s téměř sekundovým náskokem!

Běžec Pavel Maslák oslavuje zlato ve finále 400 m během halového mistrovství v atletice v O2 Areně v Praze.

Vyhrát zlato před domácím publikem, může být něco lepšího?

Bylo to super, k tomu nejde asi víc říct, určitě nejsem naštvaný, že jsem vyhrál. (úsměv) Fakt super, publikum bylo výborné.

Jak jste byl spokojen s tím, jak jste si rozvrhl síly?

Přepálil jsem první dvoustovku, bylo to strašně rychle rozběhlé.

Je pravda, že na mistrovství republiky jste zaběhl lepší čas...

To se nestává, bylo to tu fakt překoplé.

Kvůli atmosféře v hale?

Chtěl jsem seběhnout první, celkově jsem se přemotivoval.

Měl jste i obavy, abyste první místo uhájil?

Trochu jo, ale netuhl jsem tolik, jak jsem myslel, že budu. Pomohli i diváci na konci.

Vloni v Sopotech jste se stal i halovým mistrem světa, jak byste srovnal obě zlata?

Pocitově byl závod v Sopotech lepší, zaběhl jsem tam i lepší čas. Ale tady zase bylo lepší publikum. Těžké srovnat, jiná akce, jiná medaile...

Věřil jste, že tu můžete atakovat i evropský rekord 45,05.

Trochu mě mrzí, že to nevyšlo, ale medaile přednější.

Čestné kolečko jste absolvoval s vlajkou na zádech s podpisy.

Vozí ji doktor, jsou na ni podepsaní všichni medailisté. Měl jsem ještě jednu, kterou udělal brácha.