Rubriky:

Atletika

Na Zlatou tretru přijedou čeští mistři Evropy i Keňan Rudisha

17. března 2015 16:00 - Ostrava

Čerství čeští haloví mistři Evropy Jakub Holuša a Pavel Maslák, oštěpařka Barbora Špotáková a nejlepší běžec na 800 metrů historie Keňan David Rudisha potvrdili účast na Zlaté tretře v Ostravě. Prestižní atletický mítink se letos uskuteční o skoro měsíc dříve než obvykle - v úterý 26. května.

 

Jiří Tomaškovič, Právo

Keňan startoval na tretře už třikrát, naposledy v roce 2010, kdy na trati 800 metrů vyhrál. Letos poběží vzdálenost o 200 metrů kratší a na netradiční distanci se pokusí zaběhnout nejlepší světový čas, který drží od roku 1986 Američan Johnny Gray. Rudisha, který při své loňské premiéře na této trati v Diamantové lize v Birminghamu zaběhl čtvrtý nejlepší čas historie 1:13,71, nebude v květnu startovat nikde jinde, než v Ostravě.

„Jsem zcela zdráv a můžu trénovat přesně tak, jak chci. Evropskou přípravu na letošní mistrovství světa v Pekingu odstartuji právě v Ostravě," řekl Rudisha, který tentokrát nebude na jedné trati soupeřit s Jakubem Holušou, jehož při poslední návštěvě Ostravy na osmistovce porazil.

Halový mistr Evropy na 1500 metrů totiž využil práva zvolit si trať a v Ostravě se představí na trati dlouhé 1000 metrů. „Chci opět útočit na český rekord, který mi na Zlaté tretře loni utekl o kousek. Kilometrová vzdálenost je pro mě ideální, protože na osmistovce se s nejlepšími měřit nemůžu," přiblížil Holuša, který by letos konečně rád získal křišťálovou tretru za vítězství. „Když jsem stál na semaforech a koukal na ten opravený stadión, tak mi bylo jasné, že to letos bude něco úžasného. Moc se těším," popsal opavský rodák Holuša.

Dojde k oštěpařskému souboji maminek?

Téměř doma bude na opraveném Městském stadiónu v Ostravě i dvojnásobný medailista z pražského halového šampionátu, rodák z Havířova Pavel Maslák. Ani on zatím unikátní křišťálovou trofej ve sbírce nemá. „Získat ji je téměř nemožné. Je tady vždy obrovská konkurence, kterou snad ani nejde porazit," popisoval nejlepší evropský čtvrtkař Maslák, který poběží závod na 300 metrů.

To oštěpařka Barbora Špotáková už dvě trofeje v Ostravě získala. Loni musela start kvůli zánětu slepého střeva odříct, pro třetí se tak vypraví letos. „Jsme velmi blízko k uzavření dohody o souboji oštěpařských maminek Špotákové, Rusky Marie Abakumovové a Němky Christine Obergföllové. Uvidíme, zda se to podaří," prozradil sportovní ředitel mítinku Alfonz Juck.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika