Rubriky:

Atletika

Bývalý hvězdný desetibojař Jenner přiznal: Jsem ženou, ale muži mě nepřitahují

25. dubna 2015 16:04 - New York

Olympijský vítěz v desetiboji z Montrealu 1976 Bruce Jenner poprvé veřejně přiznal, že se cítí být ženou. Někdejší atlet v rozhovoru pro televizní stanici ABC potvrdil spekulace amerického bulvárního tisku a prohlásil, že prochází přeměnou z muže v ženu.

 

Steve Marcus, Reuters

"Ve všech ohledech jsem ženou. Můj mozek je více ženský než mužský," uvedl Jenner v rozhovoru.

O jeho přeměně v ženu se začalo spekulovat poté, co si začal pomocí plastických chirurgů upravovat obličej. Nechal si mimo jiné zmenšit nos a odstranit ochlupení z obličeje a hrudi. Zhruba půldruhého roku se podrobuje hormonální terapii.

Nyní pětašedesátiletý atlet, jenž získal olympijské zlato v tehdejším světovém rekordu 8616 bodů, v sobě cítil ženské prvky od dětství. Rád se například oblékal do matčiných a sestřiných šatů. "Nevěděl jsem, proč to dělám. Prostě mi to dělalo dobře," uvedl.

Jenner byl třikrát ženatý. Naposledy s Kris Kardashianovou, čímž se stal otčímem jejich dcer v čele s nejznámější Kim, které v médiích vystupují jako "profesionální celebrity". V rozhovoru zdůraznil, že ho nikdy nepřitahovali muži a že jeho genderová identita nemá nic společného se sexualitou.

"Nejsem gay. Co vím, tak jsem heterosexuál. Celý život jsem byl se ženami a vychovával děti," uvedl Jenner. V rozhovoru uvedl, že je mu líto, pokud někomu svou nejistotou ohledně pohlaví ublížil. "Omluvil jsem se všem. Omlouval jsem se celý život," dodal olympijský vítěz.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.