Rubriky:

Atletika

Veselý se z Afriky vrátil s formou, ale bez bakalářky. Tak musím vyhrát v Pekingu, smál se

6. května 2015 13:07 - Praha

Trenér Jan Železný se vrátil z tradičního afrického soustředění nadšený. „Všichni vypadají neuvěřitelně dobře, můžou se dít velké věci,“ sršel optimismem. I jeho elitní svěřenec a úřadující mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý má z přípravy hodně dobrý pocit.

 

Ivana Roháčková

Takže sdílíte koučovo nadšení?

Když to racionálně zhodnotím, tak má trenér pravdu. Ale kdybych to nadšení měl zbrzdit, tak už jsme si říkali i jindy po Africe, že jsou na tom všichni dobře. Ale přece jen není vždycky snadné to převést do závodu. Uvidíme, jak nám to půjde, ale trénink opravdu vypadal dobře.

Kdy tedy začnete závodit?

Sezónu zahájím příští pátek v Dauhá na Diamantové lize. Tolik závodů neplánuju, ale Diamantovky bych chtěl absolvovat všechny, plus Zlatá Tretra, případně mistrovství Evropy družstev a republiky. Už tak je to dost našlápnuté, nechtěl bych přidávat ještě další závody.

Vás tréninkový kolega Jakub Vadlejch už závodil v Africe, kde hodil limit pro mistrovství světa. Tam máte jako obhájce start jistý, ale nechtěl už jste také závodit?

Neměl jsem motivaci. Měl jsem hlavu nastavenou spíš na trénování, radši si počkám. V Africe je dobrá nadmořská výška a teplo, člověk tam může limitem získat jistotu do sezóny. Ale vzhledem k tomu, že mám jistotu startu, jsem závodit nepotřeboval.

Vloni vás v tréninku brzdil problém s kolenem. Letos jste toho natrénoval o dost víc?

Oproti loňsku to byl markantní posun. Sice jsem toho ani teď před Vánoci moc nenaběhal, ale v Africe se to obrátilo k dobrému, koleno se umoudřilo a mohl jsem ho i kvalitně posílit.

Co na bolest v koleni platilo?

Vždycky mi po specifické zátěži napuchlo, nohu jsem nemohl ohnout, tak jsem spíš pajdal. I v Africe jsem zezačátku trénoval a pak musel mít delší rekonvalescenci. Ale časem svaly kolem sílily. I docent Kolář říkal, že to nebudeme operovat, ale bude trvat, než se koleno dá do pořádku. Někdy jsem trochu skeptický, že to nefunguje, ale časem se projeví, že je lepší.

Jak jste pokročil se studiem FTVS?

Potřebuju ještě napsat bakalářku a udělat státnice. Tak jsem v Africe pilně psal… Ne, to je ironie, nenapsal jsem tam vůbec nic. (úsměv)

O čem bakalářskou práci píšete?

O svém tréninku. Od doby, co jsem přišel k atletice, jak jsem se dostal k tomu, že jsem vyhrál mistrovství světa, budu hodnotit svůj postup i vzhledem k odborné literatuře.

Do kdy potřebujete práci odevzdat?

Měl bych to mít napsané 18. května, abych šel na obhajobu a státnice. Ale vzhledem k tomu, že jsem to jaksi nedodal, zbývá poslední termín na začátku září. Musím vyhrát mistrovství světa s Pekingu, ať zapůsobím na komisi, když už to nebude intelektuálním výkonem. (směje se)

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika