Rubriky:

Atletika

Bolt našel na krásném stadiónu nedostatek. Postavte tu střechu, žádal promoklý fenomén

26. května 2015 21:52 - Ostrava

Ze svých šesti předchozích startů dobře věděl, že ostravská Zlatá tretra dokáže přilákat atletické hvězdy, ale nikoliv hezké počasí. A tak si sprinterský vládce Usain Bolt opět vyzkoušel sprint v dešti a zimě, po doběhu dvoustovky na časomíře svítilo 20,13 s.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Světový rekordman se po pomalejším startu oproti svému předchozímu závodu na 200 m zlepšil o sedm setin, v letošních světových tabulkách ale mezi elitní trojku nepronikl.

„Nemůžu být spokojený, když jsem běžel nad 20 sekund. Ale podmínky nebyly ideální, spíš jedny z nejhorších,“ okomentoval asi 12 stupňů a chvílemi hustý déšť. „Byla mi opravdu zima, ale rád v Ostravě závodím, i když tu vždycky prší,“ ujišťoval.

Zlatá tretra se letos i před zraky hokejového esa Jaromíra Jágra konala poprvé na zrekonstruovaném vítkovickém stadiónu, na němž byly dostavěny tribuny k sezení. Sprinterská superstar ale má ještě jeden zlepšovák. „Organizátorům bych poradil, aby postavili ještě střechu,“ hlásil s úsměvem.

Rudisha se zranil

Úplně stejný nápad měl i jeho krajan a předchůdce v rekordních listinách v nejkratším sprintu Asafa Powell. V Ostravě zvládl stovku za 10,04 s, nerozšířil tak svou rekordní sbírku výkonů pod deset sekund a na vyhlášení mířil v teplé čepici. „Horší počasí tu bylo snad jen před dvěma lety. Na ty podmínky ten čas není špatný,“ hodnotil jamajský sprinter.

Hůře dopadla další z hvězd mítinku, světový rekordman na osmistovce David Rudisha odstoupil zhruba v třetině šestisetmetrové trati. „Natáhl jsem si sval. Ale snad to není vážné,“ oznámil Keňan na Twitteru.

Počasí se podepsalo na většině nejlepších výkonů, přesto padaly rekordy mítinku i v zavedených disciplínách. V trojskoku olympijský vítěz Christian Taylor předvedl 17,52 m, na stovce překážek žen se blýskla časem 12,55 s Američanka Sharika Nelvisová.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika