Rubriky:

Atletika

V horkých ulicích Baku padl český rekord! Balner překonal Ptáčka

24. června 2015 19:52 - Baku

Po dvanácti letech přišel tyčkař Adam Ptáček o svůj český rekord. Nepřipravil ho o něj Jan Kudlička, jenž se výkon 581 cm pokoušel několikrát překonat, ale další svěřenec kouče Boleslava Patery Michal Balner. Nová hodnota českého rekordu je 582 cm.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Exhibiční soutěž v ulicích Baku v rámci Evropských her měla parádní úroveň. Němec Holzdeppe a Brazilec Braz zdolali 592 cm, dvaatřicetiletý Balner stejně jako Polák Lisek uspěl o deset centimetrů níže a skončil čtvrtý.

„Povedlo se mi to hned na první pokus a český rekord je skvělý pocit. Skákalo se v 38 stupních, troufám si i na vyšší výšky, ještě cítím rezervy," uvedl Balner pro stránky topathletics.org.

Ozdobí mistrovství republiky

Soutěž měla exhibiční charakter, medaile z Evropských her se za ni neudělovaly. Podle manažera Alfonse Jucka ale mítink spadá do kategorie Special Permit Evropské atletické asociace, a tak splňuje kritéria pro uznání českého rekordu. Nejlepší český venkovní výkon držel dosud rovněž Ptáček z roku 2002 výkonem 580 cm.

Balner ukázal parádní formu už minulý týden v polském Plocku, kde skočil 572 cm. „Teď jsem použil tvrdší tyč, kterou už jsem zkoušel v Polsku a skákalo se mi výborně," pochvaloval si tyčkař, jehož nejlepším výsledkem je šesté místo z halového mistrovství světa 2010.

„Bez problémů jsem zdolal 572 centimetrů, zkoušel jsem i 587 a poslední pokus nebyl nejhorší. Těším se na další starty," říkal s výhledem na víkendové mistrovství republiky v Plzni. Jeho souboj s Kudličkou by měl být ozdobou šampionátu.

sob, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika