Rubriky:

Atletika

Pražskou tyčku u Rudolfina vyhráli partneři Kudlička a Ptáčníková

1. července 2015 18:42 - Praha

Jiřina Ptáčníková a její přítel Jan Kudlička vyhráli Pražskou tyčku. Česká rekordmanka se v rekordu mítinku 472 centimetrů zařadila na páté místo letošních světových tabulek, Kudlička na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem vyrovnal své letošní maximum 575 cm a porazil tuzemského rekordmana Michala Balnera.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Ptáčníková už o víkendu na mistrovství republiky v Plzni ukázala, že její forma roste. I díky skoku přes 463 cm dostala pozvánku na sobotní mítink Diamantové ligy v Paříži, tudíž přehodnotila původní záměr odjet na dnešní závod do slovinského Velenje.

Němka Martina Strutzová, bývalá vicemistryně světa i Evropy, měla dnes smůlu: při závodu dvakrát zlomila tyč, což je rarita. Přesto skončila druhá za 460 cm. Právě jí vzala Ptáčníková o centimetr rekord mítinku z roku 2011 a pak se na výšce 477 cm neúspěšně pokoušela překonat vlastní český rekord.

Na Palachově náměstí před Rudolfinem se Ptáčníkové skákalo lépe než na Václavském náměstí, kde se až na jednu výjimku konaly všechny ročníky závodu. "Není to z kopce, což je pro mě obrovská výhoda, z kopce to neumím," uvedla. I když má Ptáčníková druhý výkon kariéry zapsaný v historických tabulkách, bere ho s rezervou, neboť rozběh je postavený na pružné konstrukci.

Kudlička se trápil

Kudlička si dělal zálusk na překonání národního maxima, které nedávno vytvořil právě Balner skokem přes 582 cm v Baku, ale soutěž se mu moc nepovedla. Od začátku se trápil i proto, že není zvyklý skákat na pružné podložce v centru města. Přesto úspěšným třetím pokusem na 575 cm závod vyhrál popáté za sebou a pošesté celkově. Balner zaznamenal výkon 565 cm.

"Dneska jsem to vybojoval. Nevím, jestli slunkem nebo tréninkem, ale jsem unavený," řekl Kudlička. "Skákání na pódiu mi dělalo technické problémy. V Plzni to bylo mnohem lepší než dnes," připomněl víkendový šampionát, kde měl na rekordní výšce nadějnější pokusy.

Těší ho ale, že zůstal zdravý, neboť loni ho po stejném závodu trápilo koleno a musel zrušit start na závodu Diamantové ligy v Paříži. Tam tentokrát v pátek odletí. "Mistrovství světa je na stadionu, tam musím skákat vysoko," upozornil Kudlička. "Jsem rád, že jsem dneska vyhrál, potvrdil formu a jedeme dál," dodal.

Pražská tyčka, mezinárodní závod ve skoku o tyči:
Muži:
1. Kudlička 575
2. Balner (oba Dukla Praha) 565
3. Arents (Lot.) 565.
Ženy:
1. Ptáčníková (USK Praha) 472
2. Strutzová (Něm.) 460
3. Penaová (Ir.) 440.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika