Jan Jirka vybojoval na ME atletů do 23 let v Tallinnu bronz

Tallinn

Český sprinter Jan Jirka vybojoval na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Tallinnu bronz v závodu na 200 metrů. Ve finále se na stupně vítězů prodral díky dobrému závěru v času 20,82 sekundy. Desetibojař Jiří Sýkora ve skoku do výšky nezdolal základní výšku a soutěž nedokončí.

Jednadvacetiletý Jirka potvrdil dobrou formu už v rozběhu, kde předvedl druhý nejrychlejší čas 20,78 sekundy a vytvořil si osobní rekord. "Nečekal jsem, že bych mohl běžet tak rychle. Ale asi forma přišla v pravý čas," řekl po rozběhu.

V semifinále předvedl odpoledne čtvrtý čas 20,96 a dostal se do finále. "Jsem překvapený, je to pro mě obrovský úspěch," řekl. Ve finále své povedené vystoupení ozdobil medailí. "Je to sen, nic jiného k tomu říct nemůžu. Doufal jsem ve finále, ale povedlo se úžasně naladit formu," radoval se po medailovém běhu.

To juniorský mistr světa Sýkora desetiboj nedokončil. Ve skoku vysokém nezdolal základní výšku a svůj marný boj vzdal i kvůli tomu, že ho rozbolela záda.

Sýkora, který triumfoval na světovém šampionátu juniorů loni v Eugene, cítil bolest v oblasti beder už ve vrhu koulí, který se mu příliš nepovedl. Po druhé disciplíně skoku dalekém přitom byl v průběžném pořadí druhý, po kouli klesl na třetí místo.

Čtyřstovkař Patrik Šorm obsadil ve finále šesté místo časem 46,60, k medaili mu chyběla skoro sekunda.