Překážkářka Rosolová vyhrála mítink v Lucernu v času 55,52 s

Česká běžkyně Denisa Rosolová vyhrála na mezinárodním mítinku Evropské atletické asociace v Lucernu závod na 400 metrů překážek v času 55,52 sekundy a za svým nejlepším výkonem sezóny z Birminhgamu zaostala o 37 setin. O nejhodnotnější výkon večera se postaral ve stometrovém sprintu Jamajčan Asafa Powell, který prolétl cílovou rovinku v bezvětří v času 9,87.

Denisa Rosolová.

Další český překážkář Petr Svoboda nastoupil do běhu B na 110 metrů a vyhrál ho ve svém druhém nejlepším výkonu sezóny 13,48. Celkově zaběhl pátý nejrychlejší výkon, v lepším běhu vyhrál bývalý mistr světa Jason Richardson z USA v čase 13,24.

K překvapení došlo v závodu na 200 metrů, v němž byl celkově nejrychlejší nakonec vítěz slabšího běhu B Wayde Van Niekerk z Jihoafrické republiky, který o šest setin pokořil hranici 20 sekund a vytvořil si osobní rekord o 25 setin. Obě sprinterské tratě mezi ženami vyhrála Charonda Williamsová z USA v časech 11,14 a 22,32.