Hejnová triumfovala v Diamantové lize i v Londýně. Boltův vítězný comeback

Londýn

Zuzana Hejnová vyhrála tři týdny po Paříži další mítink atletické Diamantové ligy. Mistryně světa zaběhla v hustém dešti v Londýně 400 metrů překážek za 53,99 sekundy. V průběžném pořadí disciplíny má deset bodů a je druhá, vedoucí Jamajčanka Kaliese Spencerová nasbírala za tři vítězství o dva body víc. Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt vyhrál běh na 100 metrů v čase 9,87 sekundy a ve světových tabulkách sezóny se posunul na šesté místo.

Zuzana Hejnová si běží pro vítězství na Diamantové lize v deštivém Londýně.

V Paříži Hejnová vyhrála v čase 53,76 sekundy, kterým se zařadila na druhé místo letošních světových tabulek. Spencerová ani nejrychlejší žena sezóny Shamier Littleová z USA v Londýně nestartovaly. Hejnovou v cílové rovince nejvíce proháněla jiná Američanka Georganne Molineová, ale na rychlý závěr české překážkářky nestačila a prohrála o 25 setin sekundy.

"Jsem moc ráda za vítězství. Musela jsem tělo přemlouvat, aby se začalo hýbat. V tomhle počasí to nebyla sranda, takže jsem spokojená. Věřím v lepší časy, ale dnes k tomu nebyly podmínky," uvedla Hejnová na webu atletického svazu.

Hlavní pozornost byla ale v Londýně upřena na jamajského sprintera Usaina Bolta. Světový rekordman, jenž v britské metropoli před třemi lety slavil zlatý olympijský hattrick, vyhrál rozběh s vypuštěným závěrem a pak i finále stovky ve shodném čase 9,87 sekundy. Druhého Američana Michaela Rodgerse ve finále porazil o tři setiny, po pomalejším startu musel v protivětru dotahovat ztrátu.

Ve světových tabulkách sezóny měl zatím Bolt zapsán jen čas 10,12, pak několik týdnů léčil bolavá záda a nyní se posunul na šesté místo. Před srpnovým mistrovstvím světa v Pekingu má nicméně slibnější formu Američan Justin Gatlin, který čtyřikrát běžel pod 9,80 a jeho nejlepší čas roku má hodnotu 9,74.

Trojskokanka Lucie Májková obsadila výkonem 13,27 sedmé místo. V sobotu mítink pokračuje a v Londýně se představí tři další čeští atleti - oštěpařka Barbora Špotáková, čtvrtkař Pavel Maslák a mílař Jakub Holuša. Kvůli dešti musela být na sobotu odložena i soutěž tyčkařů.

Mítink atletické Diamantové ligy v Londýně - první den.