Rubriky:

Atletika

Nebudu velkohubý, vyhlásil Svoboda. Hrozba neúspěchu je pro něj bičem

31. července 2015 15:40 - Tábor

Doufal, že na mistrovství světa do Pekingu pojede v lepší pozici, s časem, který soupeřům nažene víc respektu. Jenže výkon 13,44 s, kterým se ve francouzském Sotteville do čínské metropole nominoval, už překážkář Petr Svoboda v dalších závodech nevylepšil, a tak se v redukovaném pořadí pohybuje na konci třetí desítky světové překážkářské elity.

 

Jan Kucharčík

I proto je proti svým tradičně optimistickým plánům tentokrát spíše opatrný. „Říkám, že chci jít minimálně do semifinále. Abych nebyl velkohubý,“ hlásí třicetiletý překážkář, jenž se na světovém šampionátu představí po šesti letech vyplněných titulem halového mistra Evropy, ale i vleklými zdravotními potížemi.

Achilovka pobolívá

Zcela fit není ani v těchto dnech, pobolívá ho achilovka. „Ta neoperovaná,“ upřesňuje. „Hrozně mě zajímá, kolik zaběhnu, když budu v pohodě,“ posteskne si svěřenec Luďka Svobody. „Absolvoval jsem léčebnou kúru u doktora Nedělky, pomohli mi i v Endale, tak snad by trénink neměl být výrazně ovlivněn,“ doufá na startu závěrečné přípravy.

Teď ještě vyladit hlavu… „Před závodem si občas připadám, jako by mi bylo dvacet,“ říká překážkář a na mysli má spíše než tělesnou schránku svoji psychiku. „Pořád mám trochu strach z poměření se světovou elitou. Tady byl šestý z amerického šampionátu Jeff Porter a vychutnal si nás, v Pekingu bude první jejich trojka,“ připomínal po mítinku v Táboře.

„Měl jsem strach před Evropou, že budu podprůměrný překážkář, teď se to může stát na mistrovství světa,“ připouští Svoboda, jenž po svém návratu prošel do finále loňského ME v Curychu i halového šampionátu v Praze. „Ale pro mě je to zároveň takový bič, abych se probudil, bojoval a šel za svým třeba i přes bolest.“

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika