Rubriky:

Atletika

Na atletické MS pojede i výškařka Marešová, pozvala ji mezinárodní federace

11. srpna 2015 11:40 - Praha

Českou nominaci na atletické mistrovství světa v Pekingu rozšířila výškařka Oldřiška Marešová. Český atletický svaz oznámil, že osmadvacetiletá závodnice dostala pozvánku od mezinárodní federace IAAF. Český tým tvoří nyní 25 atletů, z toho je deset žen.

 

Profimedia.cz

"Je to pro mě pozitivní šok," reagovala podle webu atletika.cz výškařka na pozvánku. "I když to moje okolí považovalo za jasnou věc, já tomu moc nevěřila," řekla svěřenkyně Evy Voňavkové. V tréninku zůstala kvůli zářijovému MČR družstev. "Původně jsem ale plánovala vyrazit na dovolenou," přiznala.

Marešová letos skočila nejvíce 191 centimetrů a tři jí chyběly ke splnění výkonnostního limitu. Osobní rekord účastnice londýnské olympiády má od roku 2012 hodnotu 192 cm. Podle nového kvalifikačního systému IAAF doplňuje stanovenou kvótu účastníků MS v jednotlivých disciplínách.

"Nelze vyloučit, že bude přizván ještě někdo další z českých atletů 'pod čarou'. Záleží, kdo bude od IAAF pozván a jak na nabídky startovat na mistrovství světa zareagují ostatní národní federace," uvedl svaz v prohlášení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika