Rubriky:

Atletika

Osm adeptů na medaili z MS? Dvořák vybral hotel, procvičil hlasivky a uzavřel sázku

12. srpna 2015 13:19 - Praha

Na pražské letiště dorazil jako první a pak už jen počítal své atletické ovečky, s nimiž nabral směr Peking. Reprezentační šéftrenér Tomáš Dvořák s první částí výpravy odletěl na mistrovství světa, které v čínské metropoli začne příští sobotu.

Sport.cz

Sedmkrát na světovém šampionátu závodil v desetiboji, v Ósace 2007 ho na start nepustilo zranění, Berlín 2009 komentoval pro Českou televizi. Teď Dvořáka čeká třetí šampionát v roli šéftrenéra.

Měl nejlepší sedačku

„Na olympiádu v Pekingu mám nejlepší vzpomínky. Jako komentátor jsem měl to nejlepší křeslo na stadiónu. Teď mě čeká to nejhorší sedadlo, když se na něj vůbec dostanu,“ s úsměvem vyhlížel devět dnů atletických soutěží.

Hlasivky bude potřebovat i tentokrát, Dvořákovo povzbuzování tradičně rezonuje atletickými stadióny, když jsou v akci čeští atleti. „Za předchozí letošní šampionáty mám natrénováno. Zvážím, jestli to není plýtvání energií na tak obrovském stadiónu, ale asi se tomu neubráním. Nepřekřičím lidi, ale najdu si ten moment,“ plánoval.

Do Číny vyrazil s devítkou atletů, hlavní část 25členné výpravy odletí v pátek. „Jsme předvoj. Dva dny budeme lítat a zařizovat přepravu na stadión a podobně, aby vše klapalo,“ popsal svůj program. Hotel pro českou výpravu vybral už vloni v říjnu.

U dálnice bydlet nechtěl

„Ze tří týmových nám přišel nejlepší. Ten nejblíž stadiónu vhodný nebyl, protože z recepce člověk vylezl a na dálnici mu auto ujelo hlavu. My budeme v takovém rezortu s loukami a jezírky, má ideální vzdálenost mezi tréninkovým a soutěžním stadiónem,“ popisoval kouč.

„Teď už jen aby přípravný kemp proběhl v klidu a za rozumného počasí. Rozptylové podmínky jsou lepší, než byly v červenci. Rosný bod jsem nezjišťoval, já se rosím, i když je dvacet stupňů,“ hlásil v dobré náladě. K tomu, aby si ji trojnásobný mistr světa udržel i po návratu, mu můžou pomoct čeští atleti.

Před dvěma lety přivezli z Moskvy zlata Veselý a Hejnová, bronz Melich. „Máme osm závodníků v tabulkách do osmičky a to jsou kandidáti na medaile,“ tvrdil Dvořák, jenž na počet medailí uzavřel sázku se zakladatelem Pražského mezinárodního maratónu Carlem Capalbem. „On tipuje o medaili víc,“ prozradil šéftrenér, ale konkrétní cifry neodtajnil.

Do zmíněné osmičky medailových kandidátů patří oštěpaři Barbora Špotáková, Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch a Petr Frydrych, tyčkaři Jiřina Ptáčníková a Michal Balner, překážkářka Zuzana Hejnová a chodkyně Anežka Drahotová.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Kolik medailí přivezou čeští atleti z MS v Pekingu?

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika