Rubriky:

Atletika

Ptáčníkovou opět straší blok ze skákání. Musím si najít něco mimo sport, plánuje

24. srpna 2015 06:07 - Peking

Konec v kvalifikaci na halovém mistrovství Evropy v Praze a stejný osud i při mistrovství světa v Pekingu, kde navíc nezdolala svou základní výšku. Vrcholy letošní sezóny se tyčkařce Jiřině Ptáčníkové nepovedly. Navíc se jí vrátil psychický blok ze skákání.

 

Kim Kyung-hoon, Reuters

S čím jste v kvalifikaci nejvíce bojovala? S technikou, koncentrací, či větrem…

Lehce proti foukalo, ale ne tak tragicky, aby to ovlivnilo závod, zkoncentrovaná jsem byla taky dobře. Měla jsem trochu smůlu při prvním pokusu, kdy jsem si vzala měkkou tyč a laťku trochu lízla. Vzala jsem pak zbytečně tvrdou tyč a nestálo to za nic. To byl tak rychlý závod, že ani nevím, co se stalo.

Před posledním pokusem už hrála roli i nervozita?

Já byla v pohodě, říkala jsem si: Uvolni se, běž hezky, udělej pěkný přechod… A nad laťkou už jsem si říkala, že to je v pytli. Ono už na zemi vidíte, že to není dobré, rvala jsem to silou a nešlo to.

Podle posledních tréninků před šampionátem jste se cítila na jaké výšky?

Skákala jsem hrozně, ale výšku to mělo, tak jsem čekala, že dneska na pěkném stadiónu s rychlým rozběhem to bude dobré. Ale prostě jsem se s tím nepopasovala.

Sezónu tedy považujete za neúspěšnou?

Začalo to halou, která byla ještě horší. Seznamovala jsem se s novou technikou a teď v létě mi zase přišel trochu blok ze skákání. Bojím se, musím ho honem odbourat, nejlepší si je odpočinout a začít znovu.

Co by vás mělo bloku zbavit?

Nevím, minule mi trvalo rok, než jsem ho odbourala a je zpátky. Musím si najít něco mimo sport.

Co vám pomohlo minule?

Přišly různé impulsy, změna trenéra, nový přítel a prostředí…

Další změna trenéra ale asi není receptem…

To ne, já si ho nechám. (úsměv) S Pavlem (Slukou) jsme si sedli, byla to nejlepší volba, mohla jsem to udělat už dřív, spolupráce s ním a tátou nemá chybu. Také už stárnu, nepůjde to tak nahoru… Ale jsme na dobré cestě, pár výkonů jsem letos předvedla, teď už jen výkonnost stabilizovat.

Michal Osoba (Peking), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika