Rubriky:

Atletika

Ennisová po triumfu v Pekingu doufá ještě v titul z roku 2011

24. srpna 2015 22:48 - Peking

Třináct měsíců po narození syna získala britská atletka Jessica Ennisová-Hillová titul mistryně světa v sedmiboji a doufá, že brzy jí do sbírky přibude další. Dodatečně usiluje o zlato z roku 2011, kdy v Tegu podlehla Rusce Taťjaně Černovové, která letos v lednu dostala dvouletý zákaz startů za doping. Ruská antidopingová agentura jí rovněž vymazala výsledky od srpna 2009 do srpna 2011, titul z Tegu jí však ponechala, i když ho Černovová vybojovala 29. a 30. srpna. Ennisová-Hillová kvůli tomu podala stížnost k mezinárodní federaci IAAF.

 

Phil Noble, Reuters

"Abych byla upřímná, trvá to dlouho, ale doufáme, že to všechno zkoumají a na mně je jenom, abych si počkala. Bylo by to úžasné mít ten titul," řekla dnes Ennisová-Hillová agentuře AP v Pekingu, kde v neděli navázala na svůj první titul z Berlína 2009.

"Každý sportovec chce, aby byl jeho sport čistý. Čím víc opravdových výkonů vidíme, čím víc sportovců se povede chytit, tím líp, protože to znamená, že náš sport měníme," řekla olympijská vítězka z Londýna. Její soupeřka Černovová byla zpětně potrestána za užití anabolického steroidu na světovém šampionátu v Berlíně. Na její prohřešek se přišlo poté, co IAAF nechala předloni znovu otestovat její vzorky.

Trenér britské vícebojařky Toni Minichiello věří, že rozhodnutí IAAF by mohl urychlit nástup nového šéfa federace, kterým byl zvolen bývalý britský mílař Sebastian Coe. "Pokud chce vytvořit skutečně nějaký odkaz, pak se musí roztočit rychleji. Dejte medaile lidem, kterým patří, dřív, než skončí," řekl kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika