Článek
O nejkvalitnější výkon týmového šampionátu se postaral v běhu na 110 metrů překážek Petr Svoboda, který vyhrál v protivětru za 13,60 sekundy. "Musím říct, že jsem dnes takový výkon nečekal, protože je zima, docela fouká, takže jsem příjemně překvapený," řekl Svoboda, kterého čekají letos ještě dva závody.
Tři vítězství si připsal Pavel Maslák, který ovládl běhy na 200 i 400 metrů a pomohl Dukle k vítězství ve sprinterské štafetě. Na čtyřstovce se viditelně šetřil, až když ho v cílové rovince dobíhal Jan Tesař, bez problémů zrychlil a vyhrál. "Je jasné, jak je konec sezony, že už ty časy tak dobré nebudou," komentoval Maslák průměrné výkony.
Hod oštěpem vyhrál podle očekávání Jakub Vadlejch z pražské Dukly (76,88), chyběl mu ale největší soupeř Vítězslav Veselý, jenž léčí zraněná záda. Na Julisce nezávodily ani čerstvé vítězky Diamantové ligy Barbora Špotáková a Zuzana Hejnová, a to i proto, že Dukla Praha nemá mezi ženami zástupce v extralize.
Mistrovství ČR družstev v atletice v Praze: |
---|
Celkově: |
Muži: |
1. Dukla Praha 207 b. |
2. Hvězda Pardubice 164 |
3. Vítkovice 144,5 |
4. TEPO Kladno 128,5 |
5. Univerzita Brno 126 |
6. Olymp Praha 125 |
7. Slavia Praha 110 |
8. Nové Město nad Metují 50,00 |
9. AK Olomouc 50 |
10. AK Bílina 15 |
Ženy: |
1. USK Praha 212,5 |
2. Olymp Praha 172 |
3. Olymp Brno 163 |
4. Vítkovice 129 |
5. Sokol Kolín 122 |
6. TEPO Kladno 111,5 |
7. ŠKODA Plzeň 75 |
8. Nové Město nad Metují 56 |
9. Slavia Praha 51 |
10. Sokol Opava 11 |
Jednotlivci: |
Muži: |
100 m (vítr -0,4 m/s): 1. Veleba 10,70 |
200 m (-3,7): 1. Maslák (oba Dukla) 21,24 |
400 m: 1. Maslák 47,29 |
800 m: 1. Pavlíček (Dukla) 1:51,36 |
1500 m: 1. Sasínek (Pardubice) 3:47,57 |
3000 m: 1. Zemaník (Vítkovice) 8:27,78 |
110 m př. (-1,2): 1. Svoboda (Olymp Praha) 13,60 |
400 m př.: 1. Brož (Dukla) 52,17 |
3000 m př.: 1. Olejníček (Univerzita Brno) 9:11,66 |
výška: 1. Bába (Dukla) 219 |
dálka: 1. Juška (Olymp Praha) 790 |
tyč: 1. Kudlička (Dukla) 550 |
trojskok: 1. Vondráček (Pardubice) 15,36 |
koule: 1. Marcell 19,33 |
disk: 1. Gondor (oba Univerzita Brno) 57,75 |
oštěp: 1. Vadlejch 76,88 |
kladivo: 1. Melich (oba Dukla) 72,03 |
4x100 m: 1. Dukla Praha 41,32 |
4x400 m: 1. Olymp Praha 3:20,32 |
Ženy: |
100 m (-1,9): 1. Slaninová (Vítkovce) 11,89 |
200 m (-1,7): 1. Bendová (Olymp Praha) 24,18 |
400 m: 1. Putalová (Kolín) 54,15 |
800 m: 1. Klocová (Olymp Brno) 2:09,33 |
1500 m: 1. Čapková (USK) 4:33,11 |
3000 m: 1. Čapková 9:43,62 |
100 m př.: 1. Koudelová 14,06 |
400 m př.: 1. Pešková 59,19 |
3000 m př.: 1. Krchová (všechny Olymp Brno) 10:24,85 |
výška: 1. Marešová (Kladno) 178 |
dálka: 1. J. Velďáková (Olymp Praha) 642 |
tyč: 1. Ptáčníková (USK) 430 |
trojskok: 1. D. Velďáková (Olymp Praha) 13,20 |
koule: 1. Klučinová (USK) 14,25 |
disk: 1. Staňková (Kladno) 54,09 |
oštěp: 1. Jurkovičová (Olymp Praha) 53,90 |
kladivo: 1. Králová (USK) 65,05 |
4x100 m: 1. USK Praha 47,41 |
4x400 m: 1. Kladno 4:03,76 |