Rubriky:

Atletika

Atletická federace potrestala kvůli dopingu dalších šest ruských chodců

22. září 2015 18:31 - Moskva

Šest předních členů ruské chodecké reprezentace včetně úřadující mistryně Evropy Elmiry Alembekovové dostalo rok před olympijskými hrami v Riu trest zákazu startů za doping. Agentura AP s odvoláním na Mezinárodní atletickou federaci IAAF uvedla, že všichni měli pozitivní mimosoutěžní testy v červnu při kontrole v tréninkovém středisku v Saransku.

Mezi přistiženými je vedle Alembekovové i stříbrný medailista z mistrovství světa 2013 Michail Ryžov. Ten podle agentury TASS po pozitivním výsledku dopingové kontroly odmítl analýzu vzorku B, protože nevěří ve spravedlivý proces.

Zastavenou činnost mají také bronzoví medailisté z loňského mistrovství Evropy Ivan Noskov (50 km) a Denis Strelkov (20 km), někdejší juniorská mistryně světa a třetí žena z ME 2010 Věra Sokolovová a Stanislav Jemeljanov, který už vloni přišel o evropský titul ze závodu na 20 km z roku 2010 kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu.

Ruská média v pondělí informovala o tom, že kontrolní analýza Jemeljanovova vzorku byla negativní. To IAAF nekomentovala, chodci hrozí za opakované porušení pravidel přísnější trest.

Ve spojení se základnou v Saransku se už v minulosti objevilo množství dopingových případů. V posledních letech bylo kvůli dopingu potrestáno už přes 30 ruských chodců, zhruba 20 z nich patřilo do tréninkové skupiny Viktora Čegina. Kouče v současnosti vyšetřuje IAAF.

Rusko v červenci po sérii skandálů stáhlo celý svůj chodecký tým z mistrovství světa, které v srpnu hostil Peking.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika