Rubriky:

Atletika

Rutherford a Schippersová vyhráli anketu o nejlepší atlety Evropy

17. října 2015 22:43 - Lausanne

Nejlepšími evropskými atlety tohoto roku byli na galavečeru v Lausanne vyhlášeni britský dálkař Greg Rutherford a nizozemská sprinterka Dafne Schippersová, která v anketě asociace EAA zopakovala loňské prvenství.

 

Profimedia.cz

Rutherford dostal ve finále přednost před vytrvalcem Mo Farahem rovněž z Británie a ruským překážkářem Sergejem Šubenkovem. Schippersová se prosadila proti polské kladivářce Anitě Wlodarczykové a vícebojařce Jessice Ennisové-Hillové. Do užší nominace se z původní desítky kandidátek nevešla dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, jež anketu vyhrála v roce 2012.

Osmadvacetiletý Rutherford ovládl hlasování jako vůbec první dálkař. Letos v Pekingu přidal světové zlato k olympijskému prvenství z Londýna a evropskému titulu z Curychu a k tomu opanoval i Diamantovou ligu. Za favorita na ocenění Golden Tracks byl považován spíše Farah, který na MS vyhrál závody na 5000 a 10.000 metrů a už na čtvrté velké akci za sebou získal zlatý double.

Třiadvacetiletá Schippersová MS ozdobila skvělým vítězným časem 21,63 na dvoustovce a přidala stříbro na poloviční trati. Stala se první ženou v historii ankety, která dokázala triumfovat ve dvou letech za sebou. Před ní už ale dvě ocenění dokázaly získat švédská vícebojařka Carolina Klüftová, chorvatská výškařka Blanka Vlašičová a ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika