Rubriky:

Atletika

Borec! Nevidomý dálkař netrefil doskočiště a drsně dopadl, přesto získal zlato

28. října 2015 12:40 - Dauhá/Praha

Řádně naražená kostrč bude zřejmě ještě pár dnů připomínat americkému dálkaři Lexi Gilletteovi boj o zlato na mistrovství světa paralympijských atletů v katarském Dauhá. Nevidomý dálkař při jednom z pokusů dopadl mimo písečné doskočiště, přesto se ještě dokázal v páté sérii zlepšit.

Jednatřicetiletý Gillette, jenž v Kataru závodil i na stovce, je hvězdou ve své kategorii T11, vloni posunul světový rekord na 673 cm. V Dauhá mu ale druhý pokus nevyšel. Při rozběhu se dostal příliš nalevo, na pokyny asistenta, který u odrazu tleskáním udává dálkaři směr, se posunul na pravou stranu, ale až příliš.

Obhájil triumf

Už před odrazem bylo patrné, že pokus neskončí dobře a Američan skutečně dopadl mimo písek na hranu doskočiště a gumovou lištu, která ho obepíná. Obhájce zlata se rychle zvedl a s bolestivou grimasou odešel, přesto absolvoval všechny další pokusy a ještě se dokázal zlepšit na 638 cm.

Zrakově hendikepovaní atleti nepoužívají odrazové prkno, ale mohou se odrazit ve vymezeném prostoru, odkud se délka jejich skoku měří.

sob, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika