Rubriky:

Atletika

Tragická tečka! Atletku brutálně zabil zhrzený expřítel

19. listopadu 2015 19:42 - Minsk

Bývalá běloruská sprinterka Julia Balykinová byla zavražděna. Tělo jednatřicetileté sportovkyně, jež v roce 2012 startovala na olympijských hrách v Londýně, objevila policie v lese nedaleko metropole Minsku, zabalené v plastové fólii a zakryté mechem. K hrůznému činu se podle běloruských médií doznal její bývalý ruský přítel, stavební dělník Dmitrij V.

 

Profimedia.cz

Balykinová vztah ukončila už před několika týdny, důvodem byly dlouhodobé spory. Dmitrij V. žil údajně na úkor své slavnější a bohatší přítelkyně a promrhal její peníze. Balykinové měl poté vyhrožovat, že pokud ho skutečně opustí, „nebude se štítit vykonat cokoli, i kdyby za to měl jít do vězení." Oběť pak v hádce údajně ubil kladivem.

Běloruská atletka byla pohřešována od 28. října a její bývalý přítel byl pro policii od začátku hlavním podezřelým. Osmadvacetiletý Rus se nyní k vraždě doznal, ve výpovědi však uvedl, že jednal pod vlivem drog.

Balykinová, jež v Londýně startovala ve sprintu na 100 m a ve štafetě na 4x100 m, si od roku 2013 odpykávala dvouletý trest za doping. Naposledy působila jako trenérka a snila o založení rodiny.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika