Rubriky:

Atletika

Živě

V Jablonci se představí tyčkařská hvězda Lavillenie

3. února 2016 13:37 - Praha

Březnového mítinku v Jablonci se zúčastní i olympijský šampión a světový rekordman ve skoku o tyči Francouz Renaud Lavillenie. Vedle něj se 5. března představí i čeští reprezentanti Michal Balner s Janem Kudličkou. Na svém webu o tom informoval český atletický svaz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Už jsem tu třikrát vyhrál v Ostravě a také loni zlato na halovém mistrovství Evropy. Tohle bude můj poslední test před Portlandem a moc se na něj těším," uvedl Lavillenie, pro kterého půjde o generálku na halové mistrovství světa v Portlandu (17. až 20. března).

Devětadvacetiletý Lavillenie má na kontě zlato z olympijských her v Londýně, tři evropské tituly a čtyři medaile ze světových šampionátů - jednu stříbrnou a tři bronzové. V hale se stal před čtyřmi lety mistrem světa a na mistrovství Evropy triumfoval čtyřikrát, naposledy loni v Praze. Světový rekord drží výkonem 6,16 m.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.