Rubriky:

Atletika

Pořadatelé největších maratonů založili lukrativní seriál

23. ledna 2006 16:18 - BOSTON

Pětice pořadatelů velkých maratonských běhů založila nový seriál s cílovou prémií půl milionu dolarů pro vítěze mužské i ženské kategorie. Soutěž, jež se bude konat v dvouletém cyklu pod názvem World Marathon Majors (WMM), tvoří největší současné maratony v Londýně, Bostonu, Chicagu, New Yorku a v Berlíně.

 

www.bergfieber.de

Do seriálu se budou započítávat i výsledky z mistrovství světa a olympijských her. První hodnocené období WMM začne už 17. dubna Bostonským maratonem, posledním závodem při premiéře soutěže bude 4. listopadu příštího roku New York.

Podmínkou pro zisk jackpotu je účast nejméně ve třech závodech a nejméně v jednom v kalendářním roce. Body se budou udělovat za prvních pět míst, atletům se ale započtou maximálně čtyři výsledky.

Nadšený Tergat

"Je to jeden z nejvýznamnějších počinů v historii našeho sportu," uvedl v Londýně ředitel tamního maratonu Dave Bedford. Seriál prý dostal svoji reálnou podobu po třech letech diskusí. "Poprvé cítím, že naše výkony a úsilí budou odpovídajícím způsobem oceněny. Maraton potřebuje takový druh soutěže," nechal se slyšet světový rekordman Paul Tergat z Keni.

Organizátoři počítají do budoucna s tím, že prémie pro vítěze dosáhnou dvojnásobné výše. Bedford také řekl, že nic nebrání rozšíření soutěže o další maratony, které svou kvalitou dosáhnou úrovně "velké pětky".

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.