Rubriky:

Atletika

Kontinentální pohár v Ostravě už zná termín

15. března 2016 14:03 - Ostrava

Atletický kontinentální pohár, který se za dva roky uskuteční na Městském stadiónu ve Vítkovicích, už zná svůj termín. Rada světové atletické asociace potvrdila, že Ostrava uvidí světovou atletickou elitu v sobotu 8. a v neděli 9. září 2018.

 

Horsinka Adolf, ČTK

Po mládežnických šampionátech v letech 2007 (do 17 let) a 2011 (do 22 let) přivítá hostitel každoroční Zlaté tretry další významný atletický podnik. „Je to nejvyšší atletická soutěž, kterou lze v České republice pořádat. Výš už je jen mistrovství světa," připomněl místopředseda Českého atletického svazu (ČAS) a člen vedení atletického oddílu SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek.

Fanoušci atletiky se mohou už nyní těšit na úžasnou atletickou podívanou. „Po úspěšném halovém mistrovství Evropy 2015 půjde o další akci tak velkého formátu," řekl předseda ČAS a šéf organizačního výboru Libor Varhaník. Výkonným ředitelem Kontinentálního poháru se stal Valter Boček, jenž se jako šéf organizačního týmu dobrovolníků podílel na průběhu světového hokejového šampionátu v Praze a Ostravě. „Máme za sebou již poměrně velké pořadatelské zkušenosti, takže se domnívám, že se máme o co opřít a z čeho čerpat," přiblížil šéf organizačního výboru Varhaník.

Své kontinenty budou ve všech disciplínách, vyjma chůze a maratónského běhu, reprezentovat vždy dva nejlepší atleti a dvě atletky z jednotlivých kontinentů. Šanci startovat v Ostravě dostanou určitě i čeští sportovci. „Vždy jsme měli v evropském výběru tak dva až tři sportovce. Vzhledem k tomu, že se bude závodit u nás, je šance pro naše reprezentanty vyšší," upozornil Zvolánek.

Kontinentální pohár v atletice pořádá světová atletická federace IAAF od roku 1977 a až do roku 2008 nesl název Světový pohár. Konal se už v Montrealu, Římě, Barceloně, Londýně, Madridu a dalších světových metropolích. Poslední ročník Kontinentálního poháru se konal v září 2014 v marocké Marrákéši.

Jiří Tomaškovič, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika