Rubriky:

Atletika

Kladivem na Zlaté tretře budou házet Fajdek a Wlodarczyková

30. března 2016 14:16 - Ostrava

Oba aktuální mistři světa v hodu kladivem Pawel Fajdek a Anita Wlodarczyková z Polska budou startovat na květnovém mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Soutěž kladivářů největší atletickou událost v zemi tradičně na stadiónu ve Vítkovicích zahájí s denním předstihem ve čtvrtek 19. května.

 

Jaro

Třicetiletá Wlodarczyková už je v Ostravě známou tváří. První pokořitelka osmdesátimetrové hranice na světě na Zlaté tretře v roce 2014 utrpěla svoji poslední soutěžní porážku a od té doby vyhrála včetně mistrovství světa a Evropy všech osmnáct závodů, do kterých zasáhla.

"Během této série posunula navíc světový rekord na 81,08 m a na zbytek světa má pětimetrový náskok," uvedl manažer mítinku Alfons Juck.

S vizitkou úřadujícího šampióna planety přijede do Ostravy s osobním maximem 83,93 m i její krajan Fajdek, který by podle organizátorů mohl ohrozit rekord mítinku (82,28 m). Jeho držitel Maďar Krisztián Pars stejně jako česká jednička Lukáš Melich se ve startovním poli objeví taktéž.

Hlavní program Zlaté tretry se uskuteční ve Vítkovicích v pátek 20. května. Z nejznámějších jmen dosud účast potvrdili dvojnásobný halový mistr světa na čtvrtce Pavel Maslák, vicemistr světa a evropský šampión z haly na 1500 metrů Jakub Holuša, mistr světa v hodu oštěpem Julius Yego a jeho český předchůdce na světovém trůnu Vítězslav Veselý či aktuální světový šampión ve skoku o tyči Shawn Barber.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika