Rubriky:

Atletika

Oštěpař Vadlejch hodil v Africe výkon roku

23. dubna 2016 14:41 - Potchefstroom

Český oštěpař Jakub Vadlejch má zkraje sezony výbornou formu. Na mítinku v jihoafrickém Potchefstroomu, kde je na soustředění, hodil nejlepší letošní světový výkon 85,54 metru. Páteční výkon svěřence Jana Železného znamená druhý nejdelší hod kariéry po loňském osobním rekordu 86,21.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Hlavně jsem rád, že se mi povedlo pět hodů za 83,5 metru. Je vidět, že forma je, jsem spokojený. Jen mě trochu mrzí, že žádný hod pořádně neuletěl," vzkázal z Afriky Vadlejch. "Ale sezona teprve začíná," uvedl.

Další člen Železného skupiny Jaroslav Jílek hodil podruhé v kariéře za 80 metrů (80,72) a zajistil si letenku na červencové mistrovství Evropy v Amsterodamu. Oštěpaři se do České republiky vrátí příští týden a Vadlejch bude házet na Diamantové lize v Šanghaji 14. května.

Test formy absolvovala také dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová, která nastoupila do závodu na 400 metrů překážek, ale běh podle plánu ukončila po třech stech metrech. "Bylo to zvláštní končit sto metrů před cílem," řekla Hejnová.

Za necelou hodinu absolvovala ještě hladký závod na 300 metrů v nejrychlejším čase kariéry 37,1 sekundy. "Takže jsem spokojená," konstatovala. Její výkon při ručním měření na třístovce s překážkami byl 38,1. "Už jsem byla docela unavená a foukal protivítr. Ještě to vypiluji a bude to dobré," věřila. První závod roku ji čeká 6. května při úvodní Diamantové lize sezony v Dauhá.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika