Rubriky:

Atletika

Překážkář Sánchez nebude obhajovat olympijské zlato. Ukončil kariéru

27. dubna 2016 08:34 - Santo Domingo

Dominikánský atlet Félix Sánchez ohlásil konec kariéry a nebude tak v Riu de Janeiro obhajovat olympijské zlato z Londýna na trati 400 metrů překážek. Osmatřicetiletý běžec bude během her pracovat pro televizní stanici ESPN.

 

Profimedia.cz

Sánchez oznámil své rozhodnutí ve videu během tiskové konference v sídle národního olympijského výboru. "Děkuju své rodině, která pochopila mou oběť, a maželce Karině, která mi dala ten nejlepší dar: dítě. Můj syn se narodil před pár měsíci a potřebuje mě u sebe," řekl Sánchez.

Newyorský rodák reprezentující zemi svých rodičů zářil především v první polovině minulého desetiletí. V letech 2001 a 2004 vyhrál 43 závodů v řadě a sérii korunoval ziskem zlata na olympijských hrách v Aténách. V předchozích letech vyhrál také mistrovství světa v Edmontonu 2001 a Paříži 2003.

Ve čtyřiatřiceti letech slavil Sánchez nečekaný comeback na hrách v Londýně, kde vyhrál finále stejným časem 47,63 jako v Aténách, svým nejrychlejším za posledních osm let. Získal za to ocenění Laureus pro návrat roku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika