Rubriky:

Atletika

Celbová s Novákovou chtějí na olympijský písek

15. května 2003 17:08 - PRAHA

Jedinému cíli podřídí nejlepší české ženské duo v plážovém volejbalu letošní sezónu: postupu na olympijské hry v Aténách v příštím roce. Eva Celbová a Soňa Nováková se představí poprvé po skončení šestkového volejbalu na turnaji v Brně.

 

Novinky

"S výjimkou srpnových podniků v Asii chceme startovat na všech světových turnajích. Pokud se nám tři až čtyři povedou i výsledkově, tak by nám kvalifikace na olympijské hry neměla uniknout," předpokládá Nováková.

Momentálně figurují české jedničky na sedmnáctém místě světového žebříčku. Z první dvacítky jsou jediné, který se přes zimu věnují šestkovému volejbalu. Všechny ostatní dvojice se specializují na písek.

"Tento model přípravy spojený se šestkovým volejbalem nám vyhovuje a budeme v něm pokračovat i v případě, že se nominujeme mezi čtyřiadvacet nejlepších párů na olympijské hry," ujistila Celbová.

V olympijském roce začnou sezónu již v březnu

Ve svém klubu Alby ve Francii už má domluveno, že příští sezónu začne později a po pěti měsících ji ukončí dříve. "S plážovým volejbalem chceme příští rok začít už koncem března," poznamenala Celbová. Stejnou dohodu má ve Vídni i Nováková.

Obě hráčky v žádném případě nepočítají, že by se specializovaly přes zimu pouze na plážový volejbal. "Musely bychom strávit hlavní část zimy v Brazílii, což by bylo náročné finančně a na podobný model nejsme zvyklé. Máme zkušenost s šestkovým tréninkovým drilem, který nám vyhovuje," vysvětlila Celbová.

S letošní sezonou v hale však není příliš spokojená. "Natrhla jsem si sval a musela odpočívat. Bála jsem se začátku plážové sezony, zatím ale žádné potíže necítím," tvrdí.

MUŽSKÁ REPREZENTACE VE SVĚTOVÉ LIZE
PŘÍPRAVA Bleskové pětidenní soustředění

Zatím trénují fyzičku

Obě volejbalistky začaly s přípravou na písek před dvěma týdny a zatím se zaměřily na fyzickou kondici a získání hrubé síly. "Musíme mít z čeho čerpat v letních měsících červenci a srpnu. Zatím nebude naše výkonnost na tak vysoké úrovni, budeme se rozehrávat teprve postupně," dodala Celbová.

První zahraniční start volejbalistky čeká od 11. června na řeckém Rhodosu, poté zamíří do švýcarského Gstaadu. Doma se vedle turnajů Českého poháru představí 23. června v mezinárodní exhibici na prostějovském náměstí.

Na olympiádě už Celbová s Novákovou startovaly před třemi lety v Sydney, kde vypadly v osmifinále. Jejich největším úspěchem je bronz z mistrovství světa 2001 v Klagenfurtu.

ČTK, Novinky

Zrušit