Rubriky:

Atletika

Španělská veteránka utekla z důchodu a sbírá medaile

9. července 2016 13:21 - Amsterdam

V roce 2012 ohlásila konec kariéry. Nebylo divu, ve 33 letech už většina výškařek míří do sportovního důchodu. Jenže Španělka Ruth Beitiaová mimo stadióny dlouho nevydržela.

 

Michael Kooren, Reuters

Vrátila se a prožívá nejúspěšnější období své bohaté kariéry. Od návratu stihla vyhrát dvě venkovní mistrovství Evropy, jedno halové a trofej pro vítěze Diamantové ligy, na světových akcích přidala dvě stříbra a bronz. Ve čtvrtek v Amsterdamu vybojovala unikátní třetí evropské zlato za sebou, v 37 letech!

Po pivu myšlenky na Rio

Česká vycházející hvězdička Michaela Hrubá by mohla být její dcerou, vždyť obě dělí devatenáct let. Zatím se ale česká teenagerka i zbytek Evropy musí sklánět před uměním ostřílené Španělky.

První velké zlato získala právě v Amsterdamu na ME do 23 let v roce 2001. Od té doby pobrala dalších třináct medailí na vrcholných akcích. Primát nejstarší výškařské šampiónky už jí patří od předloňského ME v Curychu, teď svůj rekord jen posunula.

Jediný sen Beitiaové zatím zůstává zatím nesplněný – olympijská medaile. „Teď si dám pivo na oslavu, až pak začnu myslet na Rio,“ zvesela vykládala v Amsterdamu. V srpnu ji čeká pravděpodobně poslední šance na vyšperkování její skvostné sbírky. I když u nestárnoucí Španělky nikdo neví, v jaké formě může být ještě za čtyři roky v Tokiu…

Michal Osoba (Amsterdam), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.