Rubriky:

Atletika

CAS potrestal pět ruských chodců na čtyři roky za doping

13. října 2016 17:39 - Lausanne

Pět ruských chodců dostalo čtyřletý zákaz startu za doping. Arbitrážní soud pro sport (CAS) potrestal pětici Michail Ryžov, Ivan Noskov, Elmira Alembekovová, Věra Sokolovová a Denis Strelkov za pozitivní test na krevní doping EPO v červnu roku 2015 v národním tréninkovém centru v Saransku.

 

Profimedia.cz

Všichni distancovaní chodci jsou bývalí medailisté z velkých akcí. Ryžov je vicemistr světa z roku 2013, Noskov a Strelkov získali bronz v závodech na 20 a 50 km na mistrovství Evropy 2014, Alembekovová předloňské ME vyhrála a Sokolovová má bronz z ME 2010.

Světová antidopingová agentura se na centrum v Saransku zaměřila a zjistila, že sportovci a jejich trenéři se často snažili bránit kontrolorům ve sbírání vzorků. Tamním hlavním trenérem byl Viktor Čegin, jenž letos v březnu dostal doživotní zákaz působení v atletice. Více než 25 jeho svěřenců bylo přistiženo při dopingu.

Mezinárodní atletická federace IAAF předala letos v únoru případy pěti chodců CAS, neboť ruský atletický svaz má zastavenou činnost a nemá rozhodovací pravomoci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika