Paráda! Helcelet má čtvrtý titul v sedmiboji a je druhý na světě

Adam Sebastian Helcelet se stal potřetí za sebou mistrem České republiky v sedmiboji a celkově čtvrtým halovým titulem v kariéře se vyrovnal rekordmanovi Romanu Šebrlemu. Závodník Olympu Praha si v dvoudenní soutěži vylepšil osobní rekord na 6188 bodů a zařadil se na druhé místo v letošních světových tabulkách. V soutěži juniorů padl v pražské Stromovce evropský rekord, o který se postaral Ondřej Kopecký součtem 5862 bodů.

Halové mistrovství České republiky v atletických vícebojích vyhrál mezi muži Adam Sebastian Helcelet z Olympu Praha. Na snímku se raduje ze zdolání výšky 510 centimetrů.

Helcelet se v českém historickém pořadí posunul na čtvrté místo před Kamila Damaška, před ním zůstali už jenom Šebrle (6438), Tomáš Dvořák (6424) a Robert Změlík (6228). Osobní maximum si posunul o 24 bodů a předvedl druhý nejkvalitnější výkon v historii šampionátu. Pouze před dvaceti lety získal současný šéftrenér českých atletů Dvořák domácí titul lepším součtem (6211).

Stříbro získal Jiří Sýkora, který se na pouhých 15 bodů přiblížil k hranici 6000 bodů. Díky výraznému zlepšení osobního maxima splnil také limit pro účast na halovém mistrovství Evropy a aktuálně mu patří páté místo ve světových tabulkách. Třetí skončil Marek Lukáš a i jeho výkon 5879 bodů je lepší než limit pro Bělehrad. Lukáš po titulu z roku 2014 a třech stříbrech má nyní kompletní sbírku medailí z halového sedmiboje.

Právě Sýkora, juniorský světový šampion z roku 2014, byl dosud držitelem juniorského evropského rekordu. Pardubický talent Kopecký ho překonal o 14 bodů.

Halové mistrovství ČR v atletických vícebojích v Praze
Muži - sedmiboj: 1. Helcelet 6188 (60 m: 6,99 - dálka: 758 - koule: 14,78 - výška: 205 - 60 m př.: 7,94 - tyč: 510 - 1000 m: 2:48,31), 2. Sýkora 5985, 3. Lukáš (všichni Olymp Praha) 5879.
Junioři - sedmiboj: 1. Kopecký (AC Pardubice) 5862 - juniorský evropský rekord.