Rubriky:

Atletika

Hejnová opět českou rekordmankou v běhu na 400 m překážek

17. června 2006 16:21 - PRAHA

Zuzana Hejnová je staronovou českou rekordmankou v běhu na 400 metrů překážek. Devatenáctiletá talentovaná atletka při své disciplíně v rámci první ligy Evropského poháru v Praze na Strahově proběhla cílem v času 55,83 sekundy a z tabulek vymazala o čtyři setiny Alenu Rücklovou. Ta Hejnové sebrala český rekord loni.

Hejnová svůj závod vyhrála a dostala se na dvanácté místo aktuálních evropských tabulek. "Všichni kolem mě o tom národním rekordu před závodem mluvili, ale já jsem tomu sama nevěřila. Jsem hodně překvapená. Věděla jsem, že mám formu, ale nečekala jsem ten rekord už tady," řekla po závodu Hejnová.

Upozornila, že jí pomohla i nová dráha na stadionu Evžena Rošického, která je tvrdší a rychlejší. "Ten čas bych letos ještě chtěla určitě stáhnout, to není konec. Udělala jsem tam chybu, takže až to bude ideální forma, tak to bude lepší," vykládala svěřenkyně Martiny Blažkové.

Ve své sbírce úspěchů má nadějná překážkářka loňský titul juniorské mistryně Evropy. Před dvěma lety byla na mistrovství světa téže věkové kategorie druhá a v roce 2003 vyhrála světový šampionát do sedmnácti let.

Dnes si semifinalistka loňského mistrovství světa v Helsinkách vylepšila osobní maximum o šest setin sekundy. Budou se takhle přetahovat s Rücklovou o rekord i nadále? "To nevím, my se potkáme na závodech dvakrát za rok," usmívala se Hejnová. Na mistrovství Evropy v Göteborgu chce rovněž alespoň postoupit z rozběhů. "Ale tenhle čas by mohl možná stačit na finále," dodala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika