Rubriky:

Atletika

Plán Klučinové? Udržet domácí neporazitelnost a konkurovat elitě

26. května 2017 09:26 - Kladno

Kladno je jejím teritoriem, jednou zde Eliška Klučinová český sedmibojařský rekord vyrovnala, dvakrát zlepšila. Vloni si ale TNT Express Meeting podmanila její krajanka Kateřina Cachová. A právě bitva dvou českých nejlepších vícebojařek bude jedním z taháků 11. ročníku mítinku na kladenském Sletišti (17. a 18. června).

 

Jan Kucharčík

„Katka je má odvěká soupeřka, i když o dva roky mladší. Ale potkávaly jsme se od dorosteneckých šampionátů a je pro mě i motivací, protože myslím, že mě nikdy v přímém souboji neporazila, tak aby to tak zůstalo,“ usmívá se devětadvacetiletá Klučinová, která se z loňského ročníku na poslední chvíli pro zranění odhlásila.

Ani letos se jí zdravotní potíže nevyhnuly, a tak zvolila jinou přípravu než Cachová. Ta se o víkendu představí na slavném vícebojařském mítinku v rakouském Götzisu, Klučinová se pořadatelům omluvila.

Cílem je Londýn

„Letos jsem také trochu marodila, ale je to lepší než vloni, spíš se chci pořádně připravit na Kladno,“ vysvětlovala Klučinová, pro níž bude prvořadým cílem splnit limit pro mistrovství světa v Londýně 6200 bodů.

„To je vrchol sezóny, ale chtěla bych po delší době předvést výkon, s nímž bych mohla konkurovat světovým soupeřkám,“ předsevzala si svěřenkyně Františka Ptáčníka, jejíž osobní a český rekord má hodnotu 6460 bodů.

Poslední dva roky ji potrápilo zdraví, vloni si zranění přivodila přímo na olympiádě v Riu. Byť zprvu netušila, o jakou jde nepříjemnost. „Při oštěpu jsem si urvala něco v rameni, nevypadalo to tak hrozně, normálně jsem dozávodila,“ líčí. „Ale druhý den jsem nemohla zvednout ruku, na rezonanci přímo v Brazílii se jim to nelíbilo, tak jsem po návratu jela na konzultaci do Olomouce a druhý den šla na operační stůl,“ vzpomíná.

Na rameno je opatrná

Rekonvalescence zabrala většinu podzimu, k posilování se mohla vracet opatrně, v hale tak závodila jen v doplňkových disciplínách. Teď už má zranění ramene v hlavě jen při oštěpu, na který se v posledních letech mohla spolehnout.

„Hlava mě ještě nepustí do dlouhých hodů, takže to bude v závodě s otazníkem. Radši budu muset něco nahnat v dalších disciplínách,“ plánuje s úsměvem Klučinová, která mezi přípravnými kempy a závody přes léto pomáhá organizovat příměstské atletické kempy pro děti.

„Ještě se do role trenérky nepřesouvám, je to spíš na zkoušku. Nejsem úplně autoritativní typ, že bych na někoho řvala, spíš kliďas, ale docela mě to s dětmi baví,“ přiznává.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika