Rubriky:

Atletika

Nejlepší česká vytrvalkyně Vrabcová se chystá na návrat k závodům

24. května 2017 11:46 - Praha

Nejlepší česká vytrvalkyně Eva Vrabcová se po zdravotní pauze zaviněné zánětem šlachy v chodidle chystá na návrat k závodům. Rychlejší tempo by si měla vyzkoušet v neděli doma v Trutnově, kde poběží desetikilometrovou trať vypsanou v rámci tamního půlmaratónu. Měl by to pro ni být test před tradiční ženskou desítkou v New Yorku, která se koná 10. června.

 

Martina Hejtíková

Účastnice loňských olympijských her v Riu kvůli bolavé noze nezávodila od Pražského půlmaratónu, kde byla 1. dubna nejlepší domácí běžkyní. Na začátku května nemohla obhajovat český titul při maratónu v Praze a neběžela ani sobotní půlmaratón v Karlových Varech, kde původně plánovala návrat.

Místo běhání jezdila na kolečkových lyžích a na kole, plavala nebo trávila čas v posilovně na trenažéru orbitrek. Její noha už by měla být zdravá. "Podle lékařů je všechno v pořádku, ten zánět ustupuje. Pět dní začínám poběhávat," řekla Vrabcová ČTK.

Je patronkou Trutnovského půlmaratónu, proto se závodu nedaleko svého bydliště zúčastní. "Chtěla bych si tam alespoň zaběhnout desítku tempově, abych nejela do New Yorku úplně z nuly," řekla. Ženskou desítku v New Yorku, která se běhá od roku 1972, má v plánu určitě. "Tenhle závod si nenechám ujít," poznamenala někdejší lyžařka, která byla na olympijských hrách v roce 2014 v Soči pátá na volné třicítce.

Díky loňským časům a výkonu na únorovém půlmaratónu v Neapoli má jistý start na mistrovství světa v Londýně. Pokud bude vše v pořádku, chtěla by před tím ještě startovat na půlmaratónu v Olomouci, který se koná 24. června.

V této chvíli nedokáže odhadnout, jak moc se tréninkový výpadek projeví na jejím výkonu při maratónu na srpnovém MS. "Dělám maximum, abych se pro mistrovství světa dostala do formy. Je těžké tři měsíce předem odhadovat čas, když jsem teď prakticky neběhala," řekla.

Zánět šlach v chodidle vznikl z přetížení. Jednatřicetiletá běžkyně se snaží zabránit obnovení zdravotních problémů. "Mám kolem sebe nově sestavený tým lidí. Starají se o mě i v rámci rehabilitace a regenerace, abych napravila, co jsem zanedbala, jak jsem se k sobě chovala macešsky," dodala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika