Rubriky:

Atletika

Konkurence pro Bolta? Jednadvacetiletý Američan Coleman zaběhl stovku za 9,82

8. června 2017 09:10 - Eugene

Jednadvacetiletý Američan Christian Coleman zaběhl v semifinále univerzitního šampionátu stovku za 9,82 sekundy. Jen osm sprinterů v historii bylo rychlejších, letos zatím nikdo takto rychle nejkratší sprint neběžel. Osobní rekord si Coleman vylepšil ve středu o 14 setin.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nadějný sprinter se o deváté místo v historických tabulkách dělí s Richardem Thompsonem z Trinidadu. "Jen nebe je limit, jak rychle mohu běžet. Prostě jsem tam chtěl jen přijít a postoupit do finále, opravdu. To byl plán," komentoval svůj výkon Coleman.

Letos je zatím nejrychlejším mužem sezóny také na dvoustovce. V květnu ji na univerzitním mítinku běžel za 19,85. Jeho mentorem je několik měsíců olympijský vítěz z Atén Justin Gatlin. S tímto pětatřicetiletým americkým sprinterem se Coleman spřátelil.

"Taky prošel univerzitními soutěžemi jako já, absolvoval podobné věci, kterými teď procházím já. Jako třeba jak naložit s kariérou a vyrovnat se s tlakem, když jste jeden z nejlepších sprinterů na univerzitě," řekl Coleman. Finále stovky na univerzitním šampionátu v Eugene se poběží v pátek.

Bolt chystá velkolepé loučení, sezónu začne později

Osminásobný olympijský vítěz a světový rekordman na 100, 200 i 4x100 m Usain Bolt zahájí sezónu o víkendu doma v Kingstonu, kde se s ním chystá velkolepé loučení. A rozlučku s Boltem plánují rovněž v jeho oblíbené Ostravě, kde bude největší hvězdou mítinku Zlatá tretra, který se uskuteční 28. června.

„Zlatá tretra Ostrava je vždy jeden z prvních mítinků, který si dávám do plánu. Byl to první mezinárodní evropský mítink, který mě jako juniora pozval na start, a tak se hodí, abych i při zakončení kariéry Ostravu navštívil," vzkázal přes organizátory Jamajčan.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika