Rubriky:

Atletika

Hvězdný Farah obdaroval českého běžce. Byl jsem úplně dojatý, přiznal Holuša

11. srpna 2017 06:28 - Londýn

Mílař Jakub Holuša dostal běžecké boty, v nichž ale asi nikdy nevyběhne. „Nechám si je podepsat a vystavím je,“ plánuje český rekordman. Dárcem totiž byla jedna z největších postav současné atletiky, vytrvalec Mo Farah.

 

Instagram Jakuba Holuši

Britští fanoušci neúnavně ženou vpřed své favority, ale jejich zlaté naděje dosud naplnil jen Farah na desítce. Druhou šanci bude mít v sobotu na poloviční trati. A tak je zřejmé, že v těchto dnech není mimo fotbal v Londýne sledovanější sportovní postavy než rodák ze somálského Mogadiša.

„Když s ním jdu, je pro mě až nepochopitelné, kolik lidí ho žádá o fotku nebo podpis. A on nikomu neřekne, že nemá čas. Musí to být obrovský náročné, to bych nezvládal, každý má své nálady, svůj program,“ obdivuje Holuša, který se směle může označit za Farahova kamaráda.

„Pro mě je to čest. Potkávali jsme se na Diamantových ligách, pak jsme spolu jeli z Ostravy. Asi cítí, že jsem fajn kluk,“ usmívá se halový vicemistr světa. „Už je to tak, že za mnou přijde, jestli nemám čas na kafe,“ cení si Holuša. A tak po Farahově triumfu na desítce spolu dvě hodiny seděli a rozebírali vše od běžecké taktiky po rodinný život.

Osobnost i příklad

„On je neuvěřitelná osobnost. Myslím, že všichni atleti by si z něj mohli vzít příklad. Chová se tak lidsky, přitom na něj musí být obrovský tlak. Pro mě je každá chvíli s ním obrovsky nabíjející,“ pěje český běžec chválu na muže, jenž na vrcholných akcích neprohrál pětku ani desítku od londýnské olympiády v roce 2012.

A tak není divu, že byl nadšený, když mu přinesl boty ze speciální edice, na nichž je vyobrazeno Farahovo charakteristické gesto s rukama sepjatýma nad hlavou i bohatý výpis jeho zlatých medailí s dosaženými časy a místy konání.

„Z toho jsem byl úplně dojatý. Slíbil jsem, že mu taky něco dobrého od nás přivezu. Ale to teď nebudu prozrazovat,“ tajuplně se usmívá Holuša.

Michal Osoba (Londýn), Právo

Zrušit