Rubriky:

Atletika

Neskončit poslední, přeje si nejmladší finalistka. Ale rezervy cítí obrovské

12. srpna 2017 10:43 - Londýn

Mezi finalistkami ženské výšky je Michaela Hrubá nejmladší, od olympijské vítězky Ruth Beitiaové ji dělí propastných devatenáct let. Také si juniorská mistryně světa i Evropy dává před sobotní medailovou bitvou skromný cíl: „Radost budu mít, když ve finále neskončím poslední.“

 

Dylan Martinez, Reuters

Hrubá v kvalifikaci zdolala 192 cm, dál už skákat ani nemusela, neboť tato výška oddělila dvanáctku finalistek od zklamaných vyřazených. A cítí, že má ještě na víc. V sezóně skákala opakovaně 194 cm, nadějně atakovala laťku položenou i o tři centimetry výš.

Trenér diváky nepřeřve

„V těle je rezerva obrovská, v kvalifikaci jsem nějaké síly na finále pošetřila. Ale musí se všechno sejít na rozběhu, musím udržet ramena a vystoupat nahoru,“ vyjmenovává předpoklady úspěšného finále. Ty ji bude klást na srdce i energický kouč Michal Pogány, pod jehož vedením od zimy trénuje.

Pokud ho tedy uslyší. „Sice je hlasitý, jenže 60 000 diváků nepřeřve. Ale domluvíme se posunky, v závodě už stejně není moc co vymýšlet,“ usmívá se brněnská výškařka, která takovou kulisu zažívá poprvé. „V té atmosféře se skáče skvěle, když víte, že za vámi diváci stojí a podporují vás,“ říká Hrubá.

Soutěž má jasnou favoritku v podobě Rusky Marie Lasickeneové, suverénky letošní sezóny. Za ní je ale boj o medaile otevřený a třeba vloni na olympiádě v Riu se všechny cenné kovy rozdávaly za výkon 197 cm.

Michal Osoba (Londýn), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika