Gatlinův trenér tvrdí, že sprinter dostal testosteron při masáži

31. července 2006 09:28 - NEW YORK

Trenér sprintera Justina Gatlina Trevor Graham tvrdí, že jeho svěřenec dostal testosteron nevědomky při masáži. Kvůli tomu pak měl po štafetách v Kansasu pozitivní dopingový test na zakázaný steroid, za který mu vzhledem k předchozímu provinění hrozí doživotní zákaz činnosti.

Graham v rozhovoru pro americký list Washington Post přiblížil postup, jakým nejmenovaná osoba údajně dostala jednoho z držitelů světového rekordu na stovce do léčky. Jednalo se totiž o maséra, který byl nejdříve z Grahamova týmu propuštěn a pak zase znovu přijat.

Ten prý před osudným závodem vmasíroval Gatlinovi krém obsahující testosteron. "Víme, kdo je ta osoba, která to provedla. Doufáme, že bude mít tu kuráž, aby vystoupila a přiznala, co udělala," prohlásil Graham, mezi jehož svěřence patřil i za doping potrestaný Tim Montgomery .

Světová antidopingová agentura (WADA) důrazně požaduje pro mistra světa a olympijského vítěze doživotní trest, pokud se jeho vina prokáže. Tento postoj ostatně už dříve zaujala také mezinárodní atletická federace IAAF.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.