Živě

Gatlinův trenér tvrdí, že sprinter dostal testosteron při masáži

31. července 2006 09:28 - NEW YORK

Trenér sprintera Justina Gatlina Trevor Graham tvrdí, že jeho svěřenec dostal testosteron nevědomky při masáži. Kvůli tomu pak měl po štafetách v Kansasu pozitivní dopingový test na zakázaný steroid, za který mu vzhledem k předchozímu provinění hrozí doživotní zákaz činnosti.

Graham v rozhovoru pro americký list Washington Post přiblížil postup, jakým nejmenovaná osoba údajně dostala jednoho z držitelů světového rekordu na stovce do léčky. Jednalo se totiž o maséra, který byl nejdříve z Grahamova týmu propuštěn a pak zase znovu přijat.

Ten prý před osudným závodem vmasíroval Gatlinovi krém obsahující testosteron. "Víme, kdo je ta osoba, která to provedla. Doufáme, že bude mít tu kuráž, aby vystoupila a přiznala, co udělala," prohlásil Graham, mezi jehož svěřence patřil i za doping potrestaný Tim Montgomery .

Světová antidopingová agentura (WADA) důrazně požaduje pro mistra světa a olympijského vítěze doživotní trest, pokud se jeho vina prokáže. Tento postoj ostatně už dříve zaujala také mezinárodní atletická federace IAAF.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.