Rubriky:

Atletika

Oštěpařka Špotáková si po životním úspěchu odpočine jen krátce

14. srpna 2006 16:08 - PRAHA

Pouze krátkou pauzu na oddech si vybere v nejbližších několika dnech stříbrná oštěpařka z mistrovství Evropy Barbora Špotáková. S přítelem vyrazí na chvíli mimo Prahu, aby se po životním úspěchu odreagovala a nabrala dech. Závodní sezóna totiž pro novou hvězdu české atletiky zdaleka neskončila nedělním úspěchem, národní rekordmanka má naopak před sebou ještě celou sérii závodů.

 

čtk

Na nich by mohla vylepšit stávající maximum z göteborské kvalifikace 66,12 metru, případně oplatit krutou porážku o 18 centimetrů Němce Steffi Neriusové.

První šanci bude mít pětadvacetiletá vrhačka v neděli při mítinku Super Grand Prix v Monaku. Dva dny po startu Jana Železného na Weltklasse v Curychu bude i ona dokazovat, že Česká republika je v současnosti oštěpařskou velmocí. "Že jsme velmoc, to mi připomněl Honza Železný v gratulaci esemeskou. Žádná jiná země dvě oštěpařské medaile přece nezískala," uvedla po dnešním příletu ze Švédska pětadvacetiletá Špotáková.

Zlatá medaile nicméně oběma zůstala odepřena, výrazně blíž k ní ale měla právě Špotáková. Vedla až do čtvrté série, než ji o kousek přehodila o devět let starší a zkušenější Neriusová. Ta tím ukončila dlouholeté čekání na titul z velkých šampionátů, z kterých dosud vozila jen stříbra (ME a OH) a bronzy (MS).

Neriusová po kvalifikaci, kterou Špotáková jediným rekordním hodem suverénně vyhrála, favorizovala českou naději, v neděli se ale jejím prvním pokusem (65,64) nenechala zastrašit. "Kdyby ale hodila 68 metrů, bylo by to jiné. Takhle jsem vycítila šanci a chopila se jí," řekla dnes při vítání na letišti v Düsseldorfu Neriusová, jež před 11 lety na mistrovství světa zažila na stejném stadionu Ullevi coby vedoucí žena světových tabulek šok vyřazením v kvalifikaci.

ČTK

Zrušit