Basketbalisté Děčína porazili Svitavy až v druhém prodloužení

Až ve druhém prodloužení vybojovali basketbalisté Děčína vítězství v úvodním kole nového ligového ročníku. Úřadující vicemistři zdolali Svitavy 98:96. Prodlužovalo se i v Brně, odkud si nakonec Ústí nad Labem odvezlo výhru 91:88 po prvním prodloužení.

Ilustrační foto.

Děčín v repríze semifinále play off minulé sezony sváděl s Tury vyrovnaný souboj. Po základní hrací době byl stav nerozhodný 77:77, po prvním prodloužení měly oba týmy na kontě 86 bodů. Nerozhodný výsledek zlomil až sekundu před koncem druhého prodloužení Klinton Carlsson.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 29 body hostující Šimon Puršl, který navíc přidal osm doskoků. Domácí Děčín táhl Lamb Autrey s 26 body.

Obhájci ligového bronzu z Olomoucka porazili před domácími fanoušky Hradec Králové 93:70.