Basketbalistky KP Brno vystoupily do Eurocupu vysokou porážkou

Basketbalistky KP Brno vstoupily do Evropského poháru vysokou porážkou. Ve skupině A podlehly v Polsku domácímu týmu Enea Gorzów 57:93.

Basketbalistky KP Brno na své soupeřky nestačily (archivní foto)

Brňanky vstoupily do utkání bojácně, kupily chyby a prohrávaly 0:11. Nebyl to ale klíčový moment. Svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého se herně i střelecky zvedly, druhou čtvrtinu dokonce vyhrály rozdílem tří bodů a přiblížily se na šest (32:38). "Naši hru oživila paradoxně druhá pětka, ale mrzí nás zranění Kopecké," řekl ČTK Medvecký.

Po přestávce se ale začala projevovat větší zkušenost polského týmu, v jejímž středu výtečně zahrála Američanka Kahleah Copperová, třetí nejlepší střelkyně minulého ročníku Evropského poháru. Konto Brňanek zatížila 33 body a přidala 11 doskoků.

Brněnské hráčky nebyly schopny na vyšší nasazení soupeře zareagovat a odpadly. "Je to náš velký problém, že neudržíme koncentraci celých 40 minut," komentoval Medvecký výpadek ve třetí čtvrtině, kterou Brno prohrálo 9:30.

Příští zápas Evropského poháru sehrají Brňanky ve středu doma s tureckým týmem Botas Ankara, který dnes rovněž vysoko porazil izraelský celek Neve Ramla 91:64.