Igrutinovič byl téměř u všeho, ale Kolín neměl v Nymburce šanci

Basketbalisté Nymburka ve speciálním ligovém utkání před školáky v hledišti porazili Kolín 114:75 a prodloužili neporazitelnost v NBL na 74 zápasů. V dopolední předehrávce 14. kola na tom nic nezměnil ani všestranný výkon kolínského křídla Luky Igrutinoviče, kterému chyběl jediný doskok k tomu, aby nezvykle ve čtyřech statistických ukazatelích dosáhl na dvojciferné číslo.

Zach Hankins z Nymburka se při tresných hodech nemýlil

Srbský basketbalista nastřílel mistrovskému týmu 17 bodů, přidal 11 asistencí a vedle devíti doskoků zkompletoval neobvyklý triple double deseti získanými fauly. Také se ale dopustil šesti z celkových 23 ztrát hostů, zatímco celý nymburský tým spáchal jen osm takových chyb.

Obhájci titulu také dali 15 trojek proti sedmi kolínským. Ve druhé čtvrtině nastříleli 40 bodů a v poločase vedli 68:42, nakonec zaostali za svým sezonním maximem o tři body.

Nejlepším střelcem byl s 20 body Zachary Hankins, Martin Kříž z pozice náhradníka přidal čtyři trojky a 18 bodů. Vedle Igrutinoviče dali 17 bodů i spoluhráči Martin Kolář a Vlatko Granič, ale předposlední tým tabulky utrpěl už osmou ligovou porážku za sebou.