Houston - Denver 130:104Basketbalisté Houstonu a Clippers v NBA na závěr roku uspěli

Basketbalisté Houstonu porazili ve šlágru NBA v poslední den roku 2019 Denver 130:104. Zazářil James Harden, jenž nasbíral 35 bodů včetně šesti trojek z devíti pokusů a šest asistencí. Uspěli i Clippers, které k vítězství 105:87 v Sacramentu dotáhli Kawhi Leonard s 24 body a sedmi doskoky a Paul George s 21 body, 11 doskoky a devíti asistencemi.

Basketbalista Houstonu Rockets Russell Westbrook (0) rběhem utkání s Denverem.

Houston v poločase vedl už o sedmnáct bodů, třetí čtvrtinu však prohrál 23:37. "Zaskočili nás, ale nakonec jsme zápas zvládli. Věděli jsme, proti jakému celku stojíme, proto jsme jen potřebovali i nadále zůstat agresivní," prohlásil Harden, s 19 578 body nejlepší střelec uplynulé ligové dekády.

Na hřiště se vrátil poté, co poslední zápas vynechal kvůli naraženému prstu. S 28 body a sedmi asistencemi oslavil návrat také Russell Westbrook, jenž si připsal alespoň 20 bodů už pojedenácté v řadě.

Za Nuggets, kteří nestačili především v rychlých protiútocích, v nichž prohráli 9:24, si připsal 21 bodů a osm doskoků Srb Nikola Jokič, 18 bodů přidal náhradník Monte Morris. Celek z Colorada prohrál teprve podruhé z posledních deseti zápasů a na západě drží s bilancí 23-10 druhou příčku za Lakers.

Naopak zvítězili Clippers, kteří díky čtrnácté výhře v Sacramentu v řadě zůstávají s bilancí 24-11 o místo za Denverem. "Takto se prezentují šampioni. Nejlepší hráči pokaždé nemají ten nejlepší den, proto je důležité, že nás k výhře může dotáhnout taky někdo jiný. Třeba i z lavičky," uvedl Leonard.

Tradiční tahoun tentokrát trefil pouze osm z 21 střel. Paul George, jemuž chyběla jediná asistence k triple doublu, pak proměnil jen šest pokusů z 25 včetně tří trojek ze 14. Trápícím se oporám však vypomohli Maurice Harkless s 12 body a sedmi doskoky a náhradník Derrick Walton Jr. s 10 body.

Kings, kteří nedokázali využít absence Patricka Beverleyho ani Louise Williamse, prohráli poosmé v řadě a po nadějném startu se propadli s bilancí 12-22 na 13. příčku na západu.

Napínavý závěr v Oklahoma City zvládli lépe domácí Thunder, kteří zdolali Dallas 106:101. Vítěze táhl s 20 body Ital Danilo Gallinari. Sedmnáct bodů, z toho 13 v poslední čtvrtině, sedm doskoků a osm asistencí nastřádal rozehrávač Chris Paul.

Hostům, jimž kvůli zdravotním potížím chyběli Kristaps Porzingis i Tim Hardaway Jr., nestačilo 35 bodů, 10 doskoků a sedm asistencí Luky Dončiče. Slovinský mladík nastřílel 23 bodů v první půli, v koncovce pak minul dvě trojky a připsal si i klíčovou ztrátu.

Sedmou výhru z posledních deseti duelů vybojovala Indiana, jež doma zdolala Philadelphii 115:97. Domantas Sabonis nasbíral 23 bodů a 10 doskoků, přičemž dvouciferné hodnoty v těchto statistikách zaznamenal za kalendářní měsíc jako vůbec první hráč v historii Pacers už potřinácté.

Obhájce titulu z Toronta pak uhájil domácí palubovku proti Clevelandu, který i díky 24 bodům Kylea Lowryho porazil jasně 117:97.