Zenit Petrohrad - Fenerbahce 68:73Veselý pomohl Fenerbahce 11 body, pak se vyfauloval

Jan Veselý pomohl jedenácti body basketbalistům Fenerbahce Istanbul v Evropské lize k vítězství na hřišti Zenitu Petrohrad 73:68. Od svého návratu po zranění kolena odehrál český reprezentant v soutěži pátý zápas a turecký tým zaznamenal čtvrtou výhru. V tabulce je Fenerbahce na osmém místě, které jako poslední zaručuje postup do play off.

Veselý odehrál přes 25 minut a zaznamenal také čtyři doskoky a tři asistence. V závěru zápasu už na palubovce chyběl, protože se vyfauloval stejně jako Malcolm Thomas zhruba tři minuty před koncem. Hosté při vynuceném odchodu českého basketbalisty vedli o šest bodů a koncovku zvládli, přestože zápas dohrávali bez pivotů. Venku vyhrálo Fenerbahce počtvrté za sebou.

Evropská liga basketbalistů - 23. kolo:
Zenit Petrohrad - Fenerbahce Istanbul 68:73 (za hosty Veselý 11 bodů, 4 doskoky, 3 asistence)
Crvena zvezda Bělehrad - Panathinaikos Atény 78:73
Maccabi Tel Aviv - Chimki Moskva 80:77
Valencie - FC Barcelona 76:77
1.Anadolu Efes Istanbul232031994:178043
2.FC Barcelona231761932:179240
3.Real Madrid231761913:177440
4.CSKA Moskva231671926:177639
5.Maccabi Tel Aviv231581921:177038