Živě

Hráčům NBA se od května sníží platy o 25 procent

18. dubna 2020 09:40 - Praha

Basketbalisté v zámořské NBA přijdou od příštího měsíce o čtvrtinu svých výplat. Vedení ligy a hráčská asociace NBPA se dohodly, že kluby budou od 15. května srážet mzdy hráčů o 25 procent jako opatření pro případ předčasného ukončení aktuálně přerušené sezony. NBA se nehraje od 11. března kvůli pandemii koronaviru.

 

Profimedia.cz

Jak uvedla zámořská média, snížení hráčských odměn umožňuje kolektivní smlouva v případě, že soutěž nemůže být dohrána z důvodu zásahu vyšší moci. Šíření nemoci covid-19 takové podmínky splňuje.

Zadržené peníze budou připraveny v úschově na pozdější výplatu pro případ, že bude soutěž znovu rozehrána. Pokud by se neuskutečnila kompletní, budou peníze vyplaceny podle počtu odehraných zápasů.

NBA chce počkat s draftem až po skončení přerušené sezony

NBA má pauzu už přes měsíc od chvíle, kdy byl potvrzen první případ nákazy mezi hráči. Osud ligy zůstává nejistý a vedení hledá varianty, jak soutěž dokončit. Komisionář Adam Silver v pátek řekl, že žádný plán v současné nejisté situaci zatím na stole není.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.