Nymburk po boji s Kolínem uhájil po pauze ligovou neporazitelnost

Basketbalisté Nymburku se po měsíční koronavirové pauze vrátili do ligy vítězně a prodloužili sérii bez porážky. Proti Kolínu se ale v dohrávce 2. kola na sedmou výhru v sezoně nadřeli a po prohraném první poločase zachránili úspěch 93:83 až lepší koncovkou.

Basketbalisté Nymburku - ilustrační foto

V dalších dvou zápasech, kterými se po nucené přestávce znovu rozběhla nejvyšší basketbalová soutěž mužů, se výhry dočkaly i Brno a Pardubice. Brňané porazili v další dohrávce 2. kola Olomoucko 87:74, Beksa zdolala v dohrávaném utkání 6. kola Děčín 87:75.

Nymburk se k 93. ligovému vítězství za sebou propracoval až po přestávce. Úvodní čtvrtinu vyhrál Kolín 26:22, v poločase vedli hosté ještě o dva body. Vyrovnaný boj pokračoval i ve třetí části, v níž si Nymburk vypracoval šestibodový náskok až v závěru a nakonec výhru uhájil.