Šiřina opět dal přes 30 bodů, při výhře USK se blýskl Samoura

Vedoucí Nymburk v lize basketbalistů zvítězil nad posledním Olomouckem 99:73. Krok s obhájci titulu udržela Opava, která v poslední čtvrtině rozhodla utkání s Kolínem. Na vítězství 82:72 měl opět výrazný podíl reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina, který odehrál zápas bez střídání a připsal si 32 bodů, devět asistencí a šest doskoků. Skvělý individuální výkon předvedl i mladý Patrick Samoura, který přispěl k výhře USK Praha 98:94 v Hradci Králové 26 body a 11 asistencemi.

Vojtěch Hruban z Nymburka. Ilustrační foto

Olomoucko, které dosud vyhrálo pouze jednou, v Nymburce bojovalo, ale domácího favorita překvapit nedokázalo. Šestnáctinásobné šampiony táhli hlavně Vojtěch Hruban s 22 body a Retin Obasohan, který dal 17 bodů. Lukáš Palyza, jenž nedávno přestoupil do Nymburka právě z Olomoucka, zaznamenal devět bodů. V dresu hostů se dařilo Nemanju Bezbradicovi, který byl s 23 body nejlepším střelcem utkání.

"Bylo to více o hlavě než o taktice. Vždy se snažíme rozdělit síly mezi více hráčů, abychom si udrželi tempo. Dnes jsme postrádali několik hráčů, tak dostali více minut i mladí," řekl kouč Nymburka Oren Amiel, který ještě dnes s týmem vyrazil k úternímu zápasu Ligy mistrů na Kypru s Keravnosem.

"Stačili jsme na Nymburk jen 18 minut. První poločas jsme bojovali a hráli jsme nad rámec současných možností," řekl kouč Olomoucka Predrag Benáček k poločasovému skóre 53:44. "Lepší týmy tu prohrály o více bodů. Pro naše kluky je to skvělá zkušenost."

Opava rozhodla zápas s Kolínem šňůrou 9:0, kterou předvedla od stavu 59:58. Šiřina navázal na 37 bodů, které dal v minulém kole při výhře nad Svitavami po prodloužení. Přes deset bodů se v opavském týmu dostal už jen Jakub Slavík (11). Za Kolín dal 23 bod Adam Číž, který odehrál zápas bez střídání.

Dvacetiletý Samoura vylepšil svůj double double ještě o pět doskoků a pět zisků. V užitečnosti díky 48 bodům jen těsně zaostal za maximem této sezony, které mají na kontě Šiřina a Číž. Pražané uspěli, i když jim opět chyběl klíčový rozehrávač Ondřej Sehnal. Za domácí dal 26 bodů Nemanja Barac.

Před USK udrželo třetí místo Brno, které vyhrálo vyrovnaný duel s Děčínem 94:87. Hostům se povedlo dvě a půl minuty před koncem snížit na rozdíl dvou bodů, ale koncovka vyšla lépe moravskému celku. Radek Farský pomohl Brnu k výhře 25 body.

Žabiny vyhrály na Slavii a vystřídaly ji na čtvrtém místě

Basketbalistky Žabin vyhrály vyrovnaný zápas na palubce Slavie 76:70 a vystřídaly Pražanky na čtvrtém místě ligové tabulky. O svém vítězství rozhodly až v závěrečné pětiminutovce. Velký podíl na úspěchu brněnského celku měla Eliška Hamzová, která zaznamenala 22 bodů a 10 doskoků.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 26 body domácí Kamila Hošková, která proměnila tři trojky. Double double zaznamenala kapitána Slavie Petra Bakajsová za 15 bodů a 10 doskoků.

Druhý brněnský tým KP si poradil s Ostravou jasně 79:57 a upevnil si třetí místo.